Oblačno Humidity: 68%
19°C

Naslov evropskega prvaka Prskavcu, Srabotnik 11.

Češki kajakaš Jiri Prskavec je osvojil naslov evropskega prvaka v slalomu na divjih vodah v slovaškem Liptovskem Mikulašu. Edini slovenski predstavnik v finalu Martin Srabotnik je bil 11. z zaostankom 5,19 sekunde. Branilec brona z lanskega EP v Ivrei Peter Kauzer je izpadel v četrtkovih kvalifikacijah, tako kot Ulan Valant.

Srabotnik, sicer dvakratni dobitnik kolajne na EP z ekipnih tekem, je v polfinalu zasedel deseto mesto, v finalu pa je znova progo premagal brez dotikov. Po napaki v vodi v srednjem delu pa je bil na koncu s časom 101,54 za dobro sekundo počasnejši kot v dopoldanskem polfinalu. Do prve posamične članske kolajne na EP sta ga ločili dobri dve sekundi.

Za Prskavcem, ki je slavil s časom 96,35 sekunde, sta se na oder za zmagovalce povzpela še srebrni Italijan Giovanni De Gennaro (+1,32) in bronasti Avstrijec Felix Oschmautz (+3,10).

Pri ženskah sta se naslova evropskih prvakinj z enakim časom razveselili Slovakinja Eliška Mintalova in Stefanie Horn, ki nastopa za Italijo. Tretja je bila Britanka Mallory Franklin. Eva Terčelj je bila peta z dvema dotikoma.

V nedeljo se bodo za kolajne udarili še kanuisti in kanuistke. Slovenijo bosta v dopoldanskem polfinalu zastopala olimpijski prvak Benjamin Savšek in Luka Božič v moški konkurenci, v ženski pa si bo skušala finale izboriti Eva Alina Hočevar.