11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Ostermanova v finalu A SP na 500 in 200 metrov

Slovenska kajakašica Anja Osterman je na svetovnem prvenstvu v kanadskem Halifaxu izpolnila svoj osnovni cilj. V finale se je uvrstila tako na 500 kot na 200 metrov, na daljši razdalji je v svoji skupini zasedla tretje mesto, skupno pa četrti čas polfinala, na 200 metrov pa je v skupini zmagala, skupno pa je bila celo najhitrejša.

Kajakaš Vid Debeljak se je danes na 200 metrov uvrstil v finale B, v svoji skupini je bil šesti, v finale B se je s petim mestom uvrstil tudi Rok Šmit, Jošt Zakrajšek pa je bil v skupini na 1000 metrov sedmi in je ostal brez finala B. Enako velja za dvojec Vid Debeljak in Rok Šmid na 500 metrov, ki sta bila v skupini osma.