11°C / 19°C
11°C / 17°C
11°C / 17°C

Oven in Urankar nastopila na svetovnem prvenstvu v morskem kajakaštvu

Madeira ta konec tedna gosti svetovno prvenstvo v morskem kajakaštvu, slovenske barve pa sta v posamični konkurenci zastopala Simon Oven in Anže Urankar. Oven je prvenstvo končal na 33. mestu, Urankar pa je bil 49.

Letošnja svetovna prvaka v spustu na divjih vodah Simon Oven, prvak v klasičnem spustu, in Anže Urankar, prvak v sprintu na divjih vodah, sta se on koncu sezone spopadla s povsem novim izzivom. Na Madeiri sta namreč nastopila na svetovnem prvenstvu v morskem kajakaštvu, disciplini, v kateri prej nista imela veliko izkušenj.

V petek je bila na vrsti 20 kilometrov dolga posamična tekma med mestom Machico in prestolnico Funchalom. Po eni uri in dobrih 45 minutah veslanja je do cilja priveslal Simon Oven, kar je pomenilo končno 33. mesto, Anže Urankar pa je bil 49., do cilja je potreboval eno uro in dobrih 53 minut.

Naslov svetovnega prvaka si je priveslal Nemec Gordan Harbrecht (1:27:31,69), drugi je bil branilec naslova Avstralec Cory Hill (1:28:24,62), tretji pa Hank McGregor iz Južne Afrike (1:28:34,35), ki je pred 14 dnevi na Hrvaškem tekmoval tudi na svetovnem prvenstvu v kajakaškem maratonu.