Oblačno Humidity: 62%
20°C

Paltrinieri do drugega zlata na SP v plavanju

Italijan Gregorio Paltrinieri je dobil preizkušnjo na 10 km v daljinskem plavanju na svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Sedemindvajsetletni Italijan je tako prišel do druge zlate kolajne, potem ko je prvo osvojil v bazenu na 1500 m.

Za Paltrinierija je to četrta kolajna na letošnjem SP, preostali dve je prav tako osvojil v daljinskem plavanju, ko je bil srebrn na 5 km ter bronast z mešano štafeto 4x1500 m.

Danes je drugo mesto osvojil njegov rojak Domenico Acerenza, tretji je bil dobitnik zlate kolajne na pet kilometrov, Nemec Florian Wellbrock.

Tudi ženske so danes nastopile na 10 km, za najboljšo slovensko uvrstitev v Budimpešti pa je poskrbela Špela Perše, ki je bila 11. Zmagala je Nizozemka Sharon van Rouwendaal pred Nemko Leonie Beck in Brazilko Ano Marcelo Cunha.

Tako ženske kot moške v daljinskem plavanju v madžarski prestolnici čakata še preizkušnji na 25 km.