Oblačno Humidity: 56%
22°C

Plavalka McKeon najuspešnejša športnica v zgodovini iger Commonwealtha

Avstralska plavalka Emma McKeon je postala najuspešnejša športnica vseh časov na igrah Commonwealtha. Na letošnji izvedbi, ki poteka v Birminghamu, je osvojila že svojo 19. medaljo, ko je v štafeti 4x100 m osvojila novo zlato kolajno.

Osemindvajsetletnica ima tako na igrah Commonwealtha 13 zlatih, eno srebrno in pet bronastih odličij. Zdaj ima eno več od strelcev Angleža Michaela Gaulta in Avstralca Phila Adamsa ter južnoafriškega plavalca Chada le Closa.

Le Clos je bil blizu delitve rekorda, a je Južna Afrika v štafeti končala na nehvaležnem četrtem mestu. Še pred tem je tudi sam na 100 m delfin končal četrti.

Na letošnjih igrah je 28-letna McKeon osvojila sedem kolajn, od tega pet zlatih. Ni pa olimpijski prvakinji v torek uspelo priti še do drugega najžlahtnejšega odličja v enem dnevu. Na 100 m prosto je osvojila tretje mesto, kjer je zaostala za rojakinjama Mollie O'Callaghan in Shayno Jack.