Oblačno Humidity: 83%
17°C

Savšek edini v finalu EP kanuistov

Benjamin Savšek se je kot edini Slovenec med kanuisti uvrstil v finale evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Liptovskem Mikulašu. Olimpijski prvak je v kvalifikacijah zabeležil šesti čas, brez kazenskega dodatka je za najhitrejšim, Francozom Denisom Gargaudom Chanutom, zaostal dve sekundi in 58 stotink.

Luka Božič je bil s tremi dotiki vratc in šestimi kazenskimi sekundami 18., zaostal je devet sekund in 56 stotink, brez dotikov bi bil deveti.

Zelo blizu uvrstitve med najboljših deset je bila pri ženskah Eva Alina Hočevar. Z dvema kazenskima sekundama je dosegla 11. čas, finale si ji je izmuznil za 57 stotink sekunde.

Ženski finale se bo začel ob 12.07, moški pa ob 12.42.

Popoldne bo še tekmovanje v novi olimpijski disciplini, ekstremnem kanuju, v četrtfinalu bosta od Slovencev veslala Ajda Novak in Tine Kancler.