Oblačno Humidity: 62%

Savšek najhitrejši v polfinalu Tacna, štirje slovenski finalisti

Kanuist Benjamin Savšek, aktualni olimpijski in evropski prvak v slalomu na divjih vodah, je bil najhitrejši v polfinalu tekme za svetovni pokal v Tacnu. Slovenski tekmovalci so nasploh nadaljevali odlične sobotne predstave kajakašev, saj so se še trije uvrstili v finale najboljše deseterice.

Luka Božič je v polfinalu zabeležil peti čas, za razliko od Savška, ki je progo prevozil brez dotika, si je prislužil dve kazenski sekundi, za reprezentančnim kolegom pa je zaostal tri sekunde in 15 stotink. Slovenski uspeh je dopolnil Anže Berčič, ki se je v finale prebil kot zadnji, deseti (+4,46), tudi on je progo premagal brez napake.

Pri dekletih se je v finale uvrstila Eva Alina Hočevar, v soboto peta med kajakašicami. Tokrat je v polfinalu med kanuistkami zabeležila sedmi čas, za najhitrejšo Britanko Mallory Franklin je z dvema kazenskima sekundama zaostala štiri sekunde in 68 stotink.

Izpadli sta Alja Kozorog in Lea Novak. Obe sta imeli na progi večje težave, na koncu je zaostanek Kozorogove 12 sekund in 84 stotink zadostoval za 18. mesto, Novakova je bila 20.(+14,65).

Ženski finale se bo začel ob 11.34, moški pa ob 12.11 uri.