Oblačno Humidity: 83%
15°C

Slalomisti ob koncu sezone po dvojne točke v Seu d'Urgell

Slalomisti na divjih vodah bodo sezono največjih mednarodnih tekmovanj končali v Španiji, na olimpijski progi v Seu d'Urgellu. Na finalu svetovnega pokala na brzicah reke Segre bo nastopila enaka zasedba kot pretekli konec tedna v Ivrei, kjer je kanuist Benjamin Savšek zmagal, kajakaša Eva Terčelj in Peter Kauzer pa sta zasedla tretji mesti.

Na Seu d'Urgell imajo mnogi slovenski reprezentanti zelo lepe spomine, nenazadnje so tu osvajali kolajne na svetovnem in evropskem prvenstvu, še posebej uspešni pa so na tekmah svetovnega pokala.

Visoko merijo tudi letos, ker v Španiji poteka finale svetovnega pokala, pa bodo nastopi še pomembnejši, saj prinašajo dvojne točke za skupno razvrstitev sezone, so zapisali pri Kajakaški zvezi Slovenije.

Žiga Lin Hočevar je trenutno drugi v skupni razvrstitvi med kanuisti, Luka Božič, ki je lani zmagal v skupnem seštevku, je četrti, Benjamin Savšek, ki je zmagal prejšnji konec tedna v Italiji, pa je peti. Vodi Slovak Matej Benuš.

V moškem kajaku je Peter Kauzer, ki je bil v Ivrei tretji, skupno peti, Lan Tominc, ki je bil konec tedna v Italiji četrti, je na sedmem mestu v skupnem seštevku, Žiga Lin Hočevar pa osmi. Vodi Francoz Anatole Delassus.

Eva Terčelj, ki je minulo soboto prav tako priveslala do brona, je skupno med kajakašicami na sedmem mestu, Ajda Novak je mesto za njo, Eva Alina Hočevar pa trenutno zaseda 18. mesto.

Na 18. mestu je Eva Alina Hočevar tudi v skupnem seštevku med kanuistkami, kjer je mesto pred njo Lea Novak, medtem ko je Alja Kozorog trenutno 20.

V kajakaškem krosu je Eva Terčelj deveta, Ajda Novak 15., Lea Novak 38., Eva Alina Hočevar pa 46. V moški konkurenci je Tine Kancler 11., Žiga Lin Hočevar 23., Jakob Šavli pa 43.

Najprej bodo v Španiji boji v kajaku, kvalifikacije so na sporedu danes popoldne, v petek zjutraj sledijo kvalifikacije v kanuju, popoldne pa polfinale in finale v kajaku. V soboto dopoldne bosta polfinale in finale v kanuju, v nedeljo pa kajakaški kros.