12°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Slalomisti uspešno začeli novo sezono svetovnih pokalov

V nemškem Augsburgu so kajakašice in kajakaši danes nastopili v kvalifikacijah prve tekme za svetovni pokal v slalomu na divjih vodah.

Slovenski reprezentanti in reprezentantke so bili prvi dan uspešni, saj so se vsi uvrstili v petkov polfinale, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Prve so na reko Lech zaveslale kajakašice, kjer so slovenske barve zastopale Eva Terčelj, Eva Alina Hočevar in Ajda Novak. Najbolj se je izkazala najmlajša Hočevar, ki je v polfinale napredovala z 12. rezultatom prve kvalifikacijske vožnje.

Novak se je uvrstila na 15. mesto po prvi vožnji, s prvim nastopom pa je do polfinala priveslala tudi Terčelj, ki je imela 19. čas. Najhitrejšo vožnjo prvega dne je imela Ukrajinka Viktorija Us.

V moški konkurenci je nekoliko presenetljivo po prvi kvalifikacijski vožnji napredoval le Vid Kuder Marušič, ki je zasedel 23. mesto. Najizkušenejši kajakaš v slovenski izbrani vrsti Peter Kauzer je imel štiri kazenske sekunde ter je končal na 33. mestu in za sekundo zgrešil neposredno uvrstitev v polfinale. Tega je v prvo zgrešil tudi debitant v svetovnem pokalu, 15-letni Žiga Lin Hočevar na 37. mestu.

Toda tako Kauzer kot Hočevar sta v drugo vožnjo opravila suvereno in se zanesljivo uvrstila v petkov polfinale. Kauzer je bil v drugo prvi, Hočevar pa peti. Kvalifikacije je dobil Britanec Joseph Clarke.

V petek se tekmovalni dan začne ob 8.15, ko kvalifikacije čakajo kanuistke in kanuiste. Ob 14. uri bodo v polfinalu najprej veslale kajakašice, nato še kajakaši. Finalne vožnje se bodo začele ob 16.45.