Oblačno Humidity: 62%
20°C

Štafeta zlata, Šegelova srebrna, Klančarjeva bronasta v bazenu SI

Slovenska ženska plavalna štafeta 4 x 200 m prosto je na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu osvojila zlato kolajno s časom 7:59,27. Med četverico sta bili tudi Janja Šegel in Neža Klančar, ki sta si pred tem že priplavali srebro in bron na 100 m prosto.

Janja Šegel je bila druga s 54,48 sekunde in je za 12 stotink zgrešila svoje drugo posamično zlato na teh SI, Neža Klančar pa tretja s 55,31 in ima po srebru in bronu že tri posamične medalje.

Drugo odličje si je priplavala tudi Katja Fain, četrta članica štafete pa je bila Tjaša Pintar.

Sašo Boškan je bil v četrtem slovenskem finalu večera šesti na 400 m prosto (3:52,24).