Oblačno Humidity: 58%

Stevens v finale na 50 m prsno

Slovenski plavalec Peter John Stevens se je na evropskem prvenstvu v Rimu uvrstil v finale na 50 m prsno. S časom 27,27 je bil 11 stotink hitrejši od dopoldanskega časa ter v polfinalu skupno zasedel peto mesto.

Kranjčan je hitro začel, na koncu pa v neolimpijski razdalji prsnega sloga zasedel četrto mesto v drugi polfinalni skupini. Skupno je to zadoščalo za peti čas. Nepremagljiva se zdita na tej razdalji Italijana, Nicolo Martinenghi (26,64) in Simone Cerasuolo (26,86). Tretji čas je dosegel Nemec Lucas Matzerath (27,16).

Stevens se je sicer v današnjih dopoldanskih kvalifikacijah s časom 27,38 kot peti uvrstil v popoldanski del tekmovanja. Dopoldne sta na 50 m prosto plavali tudi Janja Šegel, že dvakratna finalistka v Rimu, in Tjaša Pintar. Prva je s časom 25,67 ostala brez polfinala in zasedla končno 21. mesto, druga pa je bila s 26,17 na koncu 28.

Danes bodo v Rimu podelili skupno šest kompletov odličij. Tri finalne preizkušnje so že končane. Na 100 m delfin je bila najhitrejša Švedinja Louise Hansson (56,66), na 200 m prosto je v času novega mladinskega svetovnega rekorda slavil Romun David Popovici (1:42,97), na 200 m prsno pa je zlato za Švico osvojila Lisa Mamie (2:23,27).

V torek bodo v Rimu na vrsti trije slovenski nastopi. Na 100 m hrbtno bosta nastopila Primož Šenica Pavletič in Sašo Boškan, na 200 m mešano pa bo plaval Anže Ferš Eržen.