Oblačno Humidity: 56%
22°C

Terčeljeva v finalu, Hočevarjeva in Novakova ne

Kajakašica Eva Terčelj se je uvrstila v finale svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Augsburgu. Svetovna prvakinja iz leta 2019 je v polfinalu zasedla četrto mesto.

Preostalima dvema slovenskima se vožnja na zahtevni progi ni posrečila. Eva Alina Hočevar se je z enim dotikom uvrstila na 24. mesto, Ajda Novak pa si je nabrala kar 56 kazenskih sekund in je tekmo končala na 27. mestu.

Najboljši čas je zabeležila Nemka Ricarda Funk.

Finale bo na sporedu ob 12.05 uri, še pred tem pa se bodo merili kajakaši, Slovenijo bodo zastopali Peter Kauzer, Martin Srabotnik in Vid Kuder Marušič.