Oblačno Humidity: 94%
12°C

V finalu kanuistov le olimpijski prvak Savšek

Slovenski kanuist Benjamin Savšek je uspešno prestal polfinale na tekmi svetovnega pokala v češki Pragi. Na brzicah reke Vltave je olimpijski prvak iz Tokia dosegel drugi čas in se zanesljivo uvrstil v opoldanski finale. Spodletelo pa je Luki Božiču, ki je bil 16. Pri ženskah so brez finala ostale vse tri slovenske predstavnice.

Savšek je bil v petkovih kvalifikacijah četrti, današnji prvi nastop pa je opravil brez napak in zasedel drugo mesto. Za najhitrejšim domačinom Jirijem Prskavcem je zaostal 1,68 sekunde, tretji pa je bil še en domačin Lukaš Rohan (+2,33).

Božič, šesti v kvalifikacijah, je ob enem dotiku oziroma dveh dodatnih sekundah finale zgrešil za 2,37 sekunde. Za Prskavcem je zaostal 7,76 sekunde. Že v petek je izpadel Nejc Polenčič, ki je na 31. mestu za las zgrešil današnji polfinale najboljše trideseterice.

Pri ženskah so v polfinalu obstale vse tri slovenske predstavnice v češki prestolnici. Najboljša med njimi je bila Eva Alina Hočevar na 15. mestu. Za najhitrejšo Andorko Monico Dorio Vilarrubla je po vožnji brez dotika zaostala 9,15 sekunde. Za nastop v finalu so ji zmanjkale natanko tri sekunde.

Alja Kozorog je bila s tremi dotiki oz. šestimi dodatnimi sekundami na koncu 19. (+11,75), Lea Novak pa je tekmovanje sklenila na 25. mestu. S prav tako tremi dotiki je zaostala 16,54 sekunde.

Kanuistke se bodo v finalu pomerile ob 11.34, kanuisti pa ob 12.11.