Oblačno Humidity: 81%
15°C

V Szegedu trije slovenski finali A

Po zaključku dodatnih evropskih olimpijskih kvalifikacij za nastop na OI v Parizu se tekmovalni teden v Szegedu nadaljuje s prvo tekmo za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah. Slovenska reprezentanca si je danes priveslala tri nastope v sobotnih finalih A, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Mia Medved in Rok Šmit, ki sta bila lani četrta v mešanem dvojcu na 500 m na svetovnem prvenstvu v Szegedu, sta dobro nastopila tudi na prvi letošnji tekmi. V močni kvalifikacijski skupini sta osvojila tretje mesto in se neposredno uvrstila v sobotni finale mešanih dvojcev na 500 m.

V sobotnem finalu A med ženskimi dvojci na olimpijski 500-metrski razdalji bosta tekmovali Mia Medved in Anja Osterman. Novo sestavljeni dvojec je v prvi kvalifikacijski skupini zasedel drugo mesto, tako da se je brez težav uvrstil v polfinale. V polfinalni skupini sta bili Slovenki znova drugi in napredovali v finale.

V isti konkurenci je veslal še en novi dvojec, sestavljen iz izkušene Špele Ponomarenko Janić in mlade Ane Šteblaj. Tekmovalki sta v tej disciplini hranili moč za kasnejši posamični nastop in sta obstali v polfinalu.

Ponomarenko Janić je v svoji paradni disciplini na 200 m, zdaj sicer neolimpijski, veslala odlično. V drugi kvalifikacijski skupini je za dve stotinki zaostala le za Poljakinjo Dominiko Putto, v polfinalni skupini pa je veslala še hitreje in dosegla najboljši čas ter se uvrstila v finale. Na 200 m je veslala tudi Šteblaj, a končala v polfinalu.

Mlada tekmovalka, ki največje uspehe dosega v sprintu na divjih vodah, je danes veslala še na 1000 m, kjer je bila v kvalifikacijski skupini šesta, v polfinalni pa osma in bo veslala v finalu B, ki jo čaka v soboto zjutraj.

Slovenci so na startu imeli še dva moška dvojca na 500 m. Anže Urankar in Rok Šmit v močni kvalifikacijski skupini nista bila pri vrhu, v cilj sta priveslala kot sedma. Boljše se je izšel nastop mlade naveze Matevž Manfreda - Anže Pikon. Varovanca Jerneja Župančiča Regenta sta bila v kvalifikacijah v svoji skupini četrta in napredovala v polfinale. Tam sta bila deveta v skupini in bosta veslala v finalu C.