Oblačno Humidity: 84%
15°C

Vsi slovenski kajakaši uspešni v kvalifikacijah Augsburga

V Augsburgu se je začel svetovni pokal v slalomu na divjih vodah. Kvalifikacije so imeli danes kajakaši, slovenski tekmovalci so jih opravili uspešno. Najboljša je bila Eva Terčelj, ki je zabeležila tretji najboljši čas, že v prvi vožnji so se v polfinale uvrstili tudi Eva Alina Hočevar in vsi trije moški predstavniki.

Ti so sicer nastopili povprečno, Peter Kauzer se je uvrstil na 24., Žiga Lin Hočevar na 29., Lan Tominc pa na 30. mesto.

Edina je morala na popravni izpit v drugo vožnjo Ajda Novak, vožnjo je odlično izpeljala, dosegla drugi čas, za šest stotink sekunde je bila celo hitrejša kot Terčelj v prvi vožnji.

Polfinale in finale bosta na sporedu že v petek, pred tem pa bodo še kvalifikacije kanuistov.