Oblačno Humidity: 83%

Za konec prvenstva v Plovdivu trije finali C

V Plovdivu se je zaključilo svetovno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane. Zadnji dan tekmovanja smo videli tri slovenske nastope, vse v finalih C.

Kot prvi se je zadnji dan prvenstva v Bolgariji na progo podal Jure Kragelj, ki je veslal v finalu C kajakašev mladincev na 1000 metrov. Primorski kajakaš je v cilj priveslal s časom 3:54,863, kar mu je prineslo sedmi rezultat C finala, v skupni razvrstitvi pa je zasedel 25. mesto. V finalu A je bil najboljši Poljak Alex Borucki (3:42,620), za njim pa sta se zvrstila Madžar Zalan Imre Hidvegi (3:42,893) in Danec Sebastian Lokkegaard (3:45,349).

V finalu C kajakašev na 1000 metrov med mlajšimi člani je veslal Tjaš Til Kupsch. Kajakaš ljubljanskega kluba je v cilj svoje finalne skupine priveslal kot četrti (3:46,602), tako da je v skupni razvrstitvi prvenstva na tej razdalji zasedel 22. mesto. Naslov svetovnega prvaka do 23 let si je priveslal Američan Jonas Ecker (3:36,810), drugi je bil Džianis Jermolnka, ki vesla pod nevtralno zastavo (3:37,217), do tretjega mesta pa je priveslal Nemec Tobias Hammer (3:37,785).

Slovenske nastope v Bolgariji je zaokrožila Hana Bedernjak z nastopom v finalu kajakašic mladink na 500-metrski razdalji. Prekmurka je v cilj prišla s sedmim časom skupine (2:07,451), kar ji je prineslo končno 25. mesto. V finalu A si je naslov svetovne mladinske prvakinje priborila Nemka Caroline Heuser (1:54,715), druga je bila Italijanka Anastasia Insabella (1:57,693), tretja pa Španka Yaiza Novo (1:58,607).