Nekaj oblačnosti Humidity: 85%

Brez zadetkov na tekmi Čile - Peru

Dvakratni prvak Copa Americe Čile je svojo pot proti tretjemu naslovu na južnoameriškem prvenstvu v nogometu začel na tekmi brez zadetkov, 0:0, v pacifiškem clasicu proti Peruju v Arlingtonu v ameriški zvezni državi Teksas.

Tekma brez zadetkov je potekala v hramu ekipe ameriškega nogometa Dallas Cowboys, ki igra v ligi NFL. Nobena stran ni uspela poslati žoge v nasprotnikovo mrežo. Gre za izid, ki je okrepil upanje Argentine na zmago v skupini A.

Čile je v 16. minuti zapravil zlato priložnost, ki jo je zapravil veteran milanskega Interja Alexis Sanchez.

Sanchez, eden od junakov čilskih zaporednih zmag na Copi Americi v letih 2015 in 2016, je bil po nizki podaji Victorja Davile v zelo dobrem položaju, a je 35-letnik poslal žogo mimo gola.

"Imel sem eno ali dve priložnosti in to je Copa America - ko imaš priložnost, jo moraš izkoristiti," je zatem dejal Sanchez.

Kljub razočaranju pred golom je Sanchez vztrajal, da so bili on in njegovi soigralci iz Čila zadovoljni s svojo igro.

"Občutek je dober. Zadovoljen sem s predstavo. Navdušen sem," je dejal nekdanji napadalec Barcelone in Arsenala.

Sanchezov neuspešen poskus je pomenil najboljšo priložnost večera za Čile, ki je imel 65-odstotno posest žoge, vendar mu je med tekmo uspel le en strel na gol.

Nepovezano srečanje ni nikoli zares steklo, s približno 37 prekrški, ki so prekinili igro in prispevali k bledemu spektaklu.

Najboljšo priložnost Peruja je ustvaril Gianluca Lapadula, ki z volejem ni premagal vratarja Čila.

Urugvajski selektor Peruja Jorge Fossati je bil opogumljen nad igro svoje ekipe.

"V prvem polčasu je imel Čile večjo posest žoge, čeprav nam niso mogli narediti večje škode," je dejal. "Videl sem Peru z zelo dobrim odnosom, a s premalo samozavesti. Toda v drugem polčasu smo se bistveno izboljšali."

Argentina, ki je na uvodni tekmi premagala Kanado z 2:0, je na vrhu skupine A s tremi točkami, po točko imata Peru in Čile.

Čile se bo v drugi tekmi pomeril z Argentino v sredo v New Jerseyju v ponovitvi finala Copa Centenario iz leta 2016 na istem prizorišču. Peru pa čaka obračun s Kanado.

Na "pokalu Amerik" letos sodelujejo tudi ekipe Kanade, ZDA in Jamajke.