10°C / 20°C
10°C / 21°C
10°C / 21°C

Italijani slavili sredi Francije

Najbolj zanimiv obračun prvega kroga nogometne lige narodov je bil dvoboj velikanov Francije in Italije. Na Parku princev v Parizu so ga nekoliko presenetljivo dobili gosti, zmagali so s 3:1, čeprav so že v prvi minuti prejeli zadetek.

Mrežo je takrat zatresel Bradley Barcola. A Italijani, ki so na letošnjem evropskem prvenstvu izgubili v osmini finala proti Švici, so se hitro pobrali, v 30. minuti prek Federica Dimarca izenačili, v drugem delu pa z goloma Davideja Frattesija in Giacoma Raspadorija prišli do odmevne zmage.

Tudi druga tekma skupine A1 se je končala z izidom 3:1, le da so na njej zmagali domači. Belgijci so po pričakovanjih premagali Izrael, čeprav se slednji, ki je presenetljivo v najvišjem rangu lige, ni osramotil. Po golu Kevina de Bruyneja so gosti celo izenačili in na odmor odšli z izidom 1:1. Toda Belgijci so v nadaljevanju vendarle strli njihov odpor, Youri Tielemans in de Bruyne iz enajstmetrovke sta v polno zadela že na začetku drugega dela. Takoj po tretjem golu so imeli domači še eno najstrožjo kazen, a sprememba izvajalca strela z bele pike se jim ni obnesla, Lois Openda gola ni dosegel.

V skupini B4 je Islandija doma premagala Črno goro z 2:0, Wales in Turčija pa sta se razšla brez golov.

V skupini C2 sta obe zmagi vknjižila gosta, Ciper je bil z 1:0 boljši od Litve, Romunija pa s 3:0 od Kosova. Za Romune je dva gola dosegel Marius Marin.