21°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Messi: Za nas je to hud udarec

Argentinska nogometna reprezentanca je na prvi tekmi skupine C svetovnega prvenstva v Katarju doživela presenetljiv poraz proti Savdski Arabiji (1:2). Čeprav igralci na čelu s kapetanom Lionelom Messijem poudarjajo, da je prvenstvo še dolgo, so priznali, da gre za hud udarec.

Argentinci so šele drugič na svetovnih prvenstvih izgubili dvoboj, v katerem so vodili po polčasu. Prvič se je to zgodilo davnega leta 1930, ko so po vodstvu 2:1 izgubili finale proti Urugvaju z 2:4.

Ta poraz pa je še posebej presenetljiv, saj so varovanci Lionela Scalonija prvenstvo začeli kot eni izmed glavnih favoritov, obenem pa so imeli za sabo 36 tekem brez poraza. Ta niz je prekinila Savdska Arabija, ki je na 17. tekmi na SP zmagala šele četrtič.

"Ni opravičila," je na tiskovni konferenci, ki jo je povzela nemška tiskovna agencija dpa, po tekmi dejal Messi. "To je položaj, v kakršnem že dolgo nismo bili. Zdaj moramo pokazati, da smo prava ekipa. Za nas je to hud udarec, saj na kaj takega nismo računali. Vse se zgodi z razlogom in pripraviti se moramo na to, kar sledi," je še dodal 35-letni zvezdnik PSG.

Nadalje je razlagal, da je Savdska Arabija kakovostna ekipa, ki dobro drži žogo in rada igra napadalno, vseeno pa se selektor Scaloni ni izognil vprašanju o podcenjevanju tekmeca.

"Vedeli smo, kako igrajo. Pripravljali smo se na dvoboj proti zelo visoko postavljeni obrambi, tudi prepovedani položaj je bil vprašanje milimetrov. Moramo se motivirati in nadaljevati delo, dodatna analiza ni potrebna. Za nas je to žalosten dan. Zavedali smo se vloge favorita, a na SP se lahko zgodi marsikaj," je dejal argentinski strateg.

"Poraz zelo boli," pa je začel Lautaro Martinez. "Sanjali smo o tem, da bi prvenstvo začeli z zmago. Zgodilo se je, kar se je. Še naprej moramo trenirati in gledati v prihodnost. Dvoboj smo izgubili zaradi naših napak, še posebej v drugem polčasu. To je naredilo razliko in to bomo skušali popraviti," je še dodal napadalec Interja iz Milana.

Doslej je le ena ekipa po porazu na uvodni tekmi osvojila naslov prvaka. To je bila Španija, ki je pred 12 leti izgubila prvi dvoboj proti Švici.

Na drugi strani bodo skušali Savdijci po zmagi v uvodnem krogu drugič v zgodovini napredovati iz skupinskega dela, to jim je uspelo le leta 1994 v ZDA. Igralci so pohvalili motivacijske prijeme selektorja Herva Renarda, motivacijo pa so iskali na drugi strani zelenice.

"Tri leta smo trdo garali, kar nas je nagradilo z zmago proti enemu izmed favoritov za naslov. Igranje proti Argentini in najboljšemu igralcu na svetu je dovolj velika motivacija. Danes smo srečni, že jutri pa se bomo obrnili proti naslednji tekmi," pa hrvaška tiskovna agencija povzema izjavo Sauda Abdulhamida.