Oblačno Humidity: 88%

Nemčija svetovni prvak pri U17

V Surakarti sta bili odigrani srečanji med najboljšimi reprezentancami svetovnega prvenstva FIFA U17 2023. V obračunu za tretje mesto sta se pomerila Mali in Argentina, za naziv najboljšega na svetu Francija in Nemčija.

Evropski kadetski prvaki so finalno srečanje začeli bliskovito, Brunner je na samem začetku tekme iz neposredne bližine zatresel mrežo Francozov, a je stranski sodnik dvignil zastavico in dosodil prepovedan položaj. V 29. minuti pa je Brunner le prišel do zadetka. Branilec Aymen Sadi je v kazenskem prostoru podrl nemškega napadalca Bilala Yalcinkayo, glavni sodnik tekme Espen Eskas pa je po ogledu posnetka potrdil, da je šlo za prekršek in enajstmetrovko. Z natančnim strelom v levo stran vratarja je Brunner Nemčijo popeljal v vodstvo.

Nemčija je s svojo napadalno igro nadaljevala tudi v drugem polčasu. Max Moerstedt je prodiral po desni strani in poslal mamljivo žogo do Brunnerja, kateremu ni uspelo priti do žoge. Je pa do nje prišel kapetan Francije Noah Darvich in iz mrtvega kota zadel za drugi zadetek Nemčije. Francoze je ta zadetek prebudil, saj je že dve minuti kasneje z lepim strelom v spodnji kot nemških vrat uspel zadeti Saimon Bouabre. Francosko prebujenje je dodatno spodbudil rdeči karton vezista Winnersa Osaweja, po štartu nad Ismailom Bounebom je dobil svoj drugi rumeni karton in predčasno končal finalni obračun. Francija je še naprej pritiskala in prišla do izenačenja v 85. minuti, ko je po desni strani z dvojno podajo lepo izigral obrambo Nemčije Tidiam Gomis in poslal nizko žogo do Mathisa Amougouja, ta pa je iz neposredne bližine žogo poslal v mrežo. Po rednem delu sta se reprezentanci razšli z rezultatom 2:2, zato so sledile enajstmetrovke.

Konstantin Heide, ki je tudi dobil nagrado za igralca tekme v finalnem obračunu je znova bil glavni adut Nemcev. Po petih serijah sta ekipi bili izenačeni z rezultatom 3:3, nakar je Heide Gomis obranil ključno enajstmetrovko, kar je omogočilo Almugeru Kabarju, da svoji ekipi prinese zmagoviti zadetek in naslov svetovnih prvakov v kategoriji do 17 let.

"To je bil čisti boj. Izključitev na takšni tekmi je grenka. Žrtvovan in zamenjan sem bil v dobro ekipe, a smo kot ekipa opravili odlično delo. Konsti (Heide) je spet bil neverjeten pri streljanju enajstmetrovk,“ je po osvojenem svetovnem prvenstvu dejal nemški kapetan in strelec na obračunu Noah Darvich.