Oblačno Humidity: 95%

Zmage favoritov za EP

Branilci naslova evropskih prvakov nogometaši Francije, Španci in Belgijci so v sredo dosegli načrtovene zmage v pripravah na bližnje evropsko prvenstvo v Nemčiji. Ob zmagi Francije nad Luksemburgom s 3:0 je prepričal predvsem Kylian Mbappe.

Na prvi tekmi po prestopu iz PSG k madridskemu Realu je francoski zvezdnik najprej pripravil akcijo za zadetek Randala Kola Muanija (43.), na 2:0 je povišal Jonathan Clauss (70.), Mbappe pa je v 86. minuti postavil tudi končni izid.

Zdaj Francijo pred EP, kjer bo v predtekmovanju igrala z Avstrijo, Poljsko in Nizozemsko, čaka le še nedeljska generalka s Kanado.

Belgija je težjega nasprotnika Črno goro ugnala z 2:0 in z igro v posameznih obdobjih dvoboja še ni povsem dosegla najboljše ravni. Belgijce je v jubilejnem 100. nastopu v reprezentančnem dresu v vodstvo popeljal Kevin De Bruyne (44.). Drugi gol za ekipo izbrancev trenerja Domenica Tedesca je dosegel Leandro Trossard (90.+3) z enajstmetrovke. Belgija velja za favorita svoje predtekmovalne skupine v kateri so še Slovaška, ta je v sredo s 4:0 ugnala San Marino, Romunija in Ukrajina.

Španija je Andoro odpihnila s 5:0, pa prepričala šele v drugem delu. V prvem delu je za vodstvo poskrbel Ayoze (24.), po menjavi strani pa je v 20 minutah za hattrick poskrbel Mikel Oyarzabal (53., 66., 73.). Končni izid je v 81. minuti postavil Ferran Torres.

Španci bodo v predtekmovanju igrali v težki skupini s Hrvati, Italijani in Albanci. Zadnji test trikratne evropske prvake čaka v nedeljo s Severno Irsko.

Za Slovenijo je bil v sredo najbolj zanimiv nastop Danske, ki je v sosedskem dvoboju ugnala Švedsko z 2:1. Tekmo v Koebenhavnu je v 86. minuti odločil prvi zvezdnik Christian Eriksen v 86. minuti. Za Dansko, ki je na domačem terenu skorajda nepremagljiva, je bila to 14. zmaga na domačih tekmah v zadnjih 16 dvobojih.

Danska je začela zelo poletno, Eriksen je podal s kota, zadel pa Pierre-Emile Hoejbjerg že v drugi minuti. A vodstvo ni zdržalo dolgo, saj je za Švede že v deveti izenačil Alexander Isak. Danska bo zadnji test pred EP opravila v nedeljo, ko bo igrala s še enim skandinavskim tekmecem Norveško, ki jer v sredo s 4:0 odpravila Kosovo. Švedska pa bo pred EP igrala še z enim slovenskim nasprotnikom v skupini Srbijo.

Na neevropskem dvoboju v pripravah na Copo Americo pa je ponoči za presenečenje v Denvereju z zmago s 4:0 nad Mehiko poskrbel Urugvaj. Zvezdnik večeraj je bil Liverpoolov Darwin Nunez, ki je zadel v 7., 44. in 49. minuti. Za Urugvaj je zadel še Facundo Pellistri.