Oblačno Humidity: 84%

Znani četrtfinalni pari moškega olimpijskega nogometnega turnirja

Na olimpijskih igrah v Parizu so znani vsi udeleženci četrtfinala moškega nogometnega turnirja. V petek se bodo tako med osmerico merili Francija in Argentina, Egipt in Paragvaj, Maroko in ZDA ter Japonska in Španija.

V skupini A sta po 3. krogu skupinskega dela napredovali Francija in ZDA. Francozi so s 3:0 odpravili Novo Zelandijo, ZDA, za katere je Kevin Paredes dosegel dva gola, pa z enakim izidom Gvinejo.

Iz skupine B sta se v četrtfinale prebila Maroko in Argentina. Maročani so s 3:0 ugnali Egipt, potem ko so vse tri zadetke dosegli v prvem polčasu, Argentinci, dvakratni olimpijski prvaki, pa so z 2:0 odpravili Ukrajince, Thiago Almada in Claudio Echeverri sta bila strelca.

V skupini C je prvo mesto osvojil Egipt, potem ko je z 2:1 ugnal Španijo, Ibrahim Adel je dosegel oba gola za Egipčane. Ob Egiptu so v četrtfinale kot drugouvrščeni napredovali tudi branilci srebra s prejšnjih OI Španci. Na drugi tekmi skupine sta se Uzbekistan in Dominikanska republika razšla z 1:1.

Iz skupine D sta napredovala Japonska in Paragvaj. Oba sta danes zmagala z 1:0. Japonci so z golom Maa Hosoye v 91. minuti ugnali Izrael, Paragvaj z zadetkom Marcela Fernandeza v peti minuti pa Mali.