16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Znani pari osmine finala azijskega prvenstva

Na azijskem nogometnem prvenstvu v Katarju se je končal skupinski del. Kot zadnje so svoje delo opravile reprezentance v skupinah E in F. Iz E so si osmino finala zagotovili Bahrajn, Južna Koreja in Jordanija, iz F pa Savdska Arabija in Tajska.

V skupini E sta se Južna Koreja, ki je končala na drugem mestu, in Malezija, ki je izpadla, razšli s 3:3. Spet je bila razburljiva končnica. V 94. minuti je Heung-min Son uspešno izvedel enajstmetrovko za korejsko vodstvo s 3:2, že v 105. minuti pa je Romel Morales postavil končni izid. Bahrajn pa je prvo mesto osvojil z zmago z 1:0 proti Jordaniji, edini zadetek je prispeval Abdula Jusuf Helal v 34. minuti.

V skupini F sta se med sabo merili Savdska Arabija in Tajska, ki sta že bili uvrščeni med 16 in sta igrali 0:0. Oman je na drugi tekmi proti Kirgizistanu lovil možnost za preboj v izločilne boje kot ena od štirih najboljših tretjeuvrščenih ekip, a po 1:1 ostal brez osmine finala.

Zdaj so znani tudi vsi pari osmine finala. To so Tadžikistan - Združeni arabski emirati, Irak - Jordanija, Avstralija - Indonezija, Južna Koreja - Savdska Arabija, Iran - Sirija, Bahrajn - Japonska, Katar - Palestina, Uzbekistan Srečka Katanca pa se bo meril s Tajsko.

Osmina finala se bo začela 28. januarja, četrtfinale bo 2. in 3. februarja, polfinale 6. in 7. februarja, finale pa 10. februarja.