9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Celjani v končnici dvoboja klonili proti Barceloni

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 12. kroga lige prvakov v domači dvorani Zlatorog izgubili proti Barceloni s 27:28 (15:12).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 5207, sodnika: Brkič, Jusufhodzic (oba Avstrija).
* Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Belkaied, Strmljan 5, Knez, Mazej 3, Cokan, Marguč 8 (5), Anotnijević, Ivanković, M. Janc 1, Muhović, Žabić 2, Mlakar 2, Vlah 4 (2), Martinović 1, Suholežnik 1.
* Barcelona: Moreno, Nielsen, Valera Rovira, Carlsbogard, Mem 5, Wanne 5, B. Janc 2, N'guessan 2, Gomez Abello 3, Soler Biescas, Cindrić 2, Parera Ibanez, Makuc 2, Richardson 4 (2), Fabregas 2, Frade 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 10 (7), Barcelona 2 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12, Barcelona 12 minut.

To je deveti poraz Celjanov v letošnji sezoni elitnega tekmovanja na evropskih tleh. S šestimi točkami tako ostajajo na sedmem mestu v skupini B, kjer je na vrhu današnji zmagovalec Barcelona s 23 točkami. Sledita Kielce z 20 in Nantes s 14. Celjani sicer še lovijo šesto mesto, ki kot zadnje vodi v osmino finala.

Rokometaši Celja so dvoboj na krilih glasnih domačih navijačev odprli napadalno. Po nekaj sijajnih obrambah vratarja Gala Gaberška so domačini z zadetkom Gala Marguča povedli s 4:1. A Barcelona ni bila dolgo v zaostanku. Dika Mem je po desetih minutah dvoboja izidi poravnal na 5:5.

Varovanci trenerja Alema Toskića so kmalu obnovili prednost treh golov, ko je bil za 8:5 natančen Tilen Strmljan. Nekaj trenutkov za tem so imeli rokometaši iz knežjega mesta priložnost, da povedejo za štiri gole, a sedemmetrovke ni izkoristil Marguč. Zato so to še enkrat več izkoristili gostje iz Španije, ki so izid spet izenačili (9:9).

Minuto pred koncem prvega dela so Celjani prišli do svoje največje prednosti v prvem polčasu. Po golu Tadeja Mazeja so povedli s 15:11, na glavni odmor pa so odšli s tremi zadetki naskoka.

V nadaljevanju so celjski rokometaši dobro izkoriščali napake nasprotnika in kar nekaj časa držali lepo prednost nad aktualnimi evropskimi prvaki. Ti so se sicer v 45. minuti približali na le en gol zaostanka (21:20). A to domačih rokometašev ni prav nič zmotilo, saj so kmalu znova ujeli svoj ritem. S svojim novim golom je Marguč povišal celjsko vodstvo na štiri gole (24:20).

Rokometaši Barcelone, ki sicer nikoli pred samim zaključkom današnjega dvoboja niso vodili, pa so v napeti končnici v Celju pokazali vse svoje izkušnje in tudi izkoristili utrujenost Celjanov. Dobro minuto pred koncem je Mem izid izenačil na 27:27. V zadnji minuti je nato Aleix Gomez Abello zadel za prvo in edino vodstvo Barce na dvoboju. Mazej je imel za konec še priložnost za remi, a je njegov strel obranil Emil Nielsen.

Marguč je bil z osmimi zadetki najboljši strelec dvoboja, Strmljan jih je dodal pet. Z 12 obrambami se je v vratih Celja izkazal tudi Gaberšek. Pri Barci sta bila s petimi zadetki najboljša Mem in Hampus Wanne. Oba Slovenca v dresu španskega kluba Blaž Janc in Domen Makuc sta dosegla dva gola.

Celjski rokometaši bodo v naslednjem krogu lige prvakov gostovali pri Kielu. Dvoboj 2. kroga v Celju so dobili Celjani z 38:36. V zadnjem krogu skupinskega dela bodo doma gostili Aalborg.