Jasno Humidity: 90%
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Celje Pivovarna Laško - LL Grosist Slovan 42:24

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu lige NLB premagali LL Grosist Slovan z 42:24 (25:15).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 200, sodnika: Kikel in Zupan.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Primožič, Belkaied, Strmljan 3, Knez 1, Mazej 7, Cokan 6 (3), Marguč 5 (2), Antonijević 4, Ivanković 5, Muhović 2, Žabić 1, Mlakar 2, Vlah, Martinović 5, Suholežnik 1.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević, Soršak 2, Serdinšek Ekart 1, Jakše 1, Stojnić, Tufegdžić 5 (2), Ranisavljević 1, Lipovac 2, Perić 3, Stopar 2, Pirnat, Šebalj 7 (3), Sankovič.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (5), LL Grosist Slovan 7 (5).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, LL Grosist Slovan 4 minute.

Celjani so z odliko opravili svoje delo v tem tednu. Najprej so v sredo v četrtfinalu slovenskega pokala po podaljšku premagali največje domače tekmece iz Velenja, danes pa so proti Ljubljančanom zanesljivo osvojili novi točki in zadržali prvo mesto na razpredelnici v ligi NLB.

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so le v uvodnih minutah imeli nekaj težav z Ljubljančani, po zaostanku 2:5 pa so zagospodarili na igrišču in si že na polčasu priigrali deset golov prednosti (25:15).

V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, vselej so bili korak ali dva pred tekmeci iz slovenske prestolnice, končna razlika 18 golov zgovorno priča o razmerju moči na igrišču.

Pri Celjanih sta bila najbolj učinkovita Tadej Mazej s sedmimi in Tim Cokan s šestimi goli, pri Ljubljančanih pa Vid Šebalj s sedmimi in Aleksa Tufegdžić s petimi zadetki.

Zasedba iz Celja bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, ekipa iz Ljubljane pa bo gostila Slovenj Gradec.