Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
19°C

Celjskim rokometašem prvo dejanje v sezoni 2023/24

Prvo dejanje v sezoni 2023/24 se je končalo z zmagoslavjem rokometašev iz mesta grofov, ki so osmič zmagali na slovenskem superpokalu. Štiri naslove so doslej osvojili igralci velenjskega Gorenja, po enkrat pa Kopra in novomeške Krke.

V tej sezoni močno prenovljeni Celjani so bolje začeli obračun na Hardeku. V 15. minuti so si priigrali štiri gole prednosti (10:6), a so jih bojeviti Prleki sedem minut kasneje ujeli in po golu Tadeja Soka izenačili na 12:12.

Do konca polčasa se je v odvijal neusmiljen boj za vsak košček igrišča, Celjani in Ormožani pa so se na veliki odmor podali z neodločenim izidom (15:15).

Začetek drugega polčasa je minil v prevladi domačih rokometašev, Filip Jerenec je v 35. minuti svoje soigralce popeljal v vodstvo z 18:16. A izbrancev srbskega trenerja na klopi Celja Alema Toskića ni zajela panika, hitro so strnili svoje vrste in po dveh golih Žige Mlakarja izenačili na 18:18.

V nadaljevanju so povsem zagospodarili na igrišču ter v 44. minuti povedli za štiri gole (22:18), potem ko je zadel Stefan Žabić.

Celjani v zadnjem delu dvoboja niso popustili niti za milimeter, vseskozi so bili korak pred bojevitimi Ormožani, najvišjo prednost pa so si priigrali prav v končnici dvoboja (31:22).

Pri 26-kratnih državnih in 22-kratnih pokalnih prvakih iz Celja je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Mitja Janc, pri Ormožanih pa Filip Jerenec. Oba sta dosegla po sedem golov.