12°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Gorenje Velenje - LL Grosist Slovan 32:32 (17:15)

Rokometaši velenjskega Gorenja in LL Grosist Slovana so se na zaostali tekmi 22. kroga lige NLB razšli z neodločenim izidom 32:32 (17:15).

Velenjčani in Ljubljančani so pokalni termin izkoristili za tekmo zaostalega kroga, ki se je končala brez zmagovalca. Rokometaši iz Šaleške doline imajo zdaj točko manj od drugouvrščenih Trebanjcev, s katerimi se bodo čez teden dni pomerili v Rdeči dvorani. Po tej tekmi se bo bržkone izoblikoval tudi končni vrstni red na drugem in tretje mestu, prvo mesto pa je bržkone že oddano igralcem iz Celja, ki imajo tri kroge pred koncem štiri točke več od Trebanjcev in pet od Velenjčanov.

Srčni izbranci nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Denića so v 46. minuti zaostajali za štiri gole (23:27), a so nato v naslednjih štirih minutah naredili delni izid 5:0 in po golu Jake Soršaka povedli z 28:27.

V končnici dvoboja so parali živce domačim rokometašem in tri minute pred koncem imeli prednost dveh golov (32:30). Ose so se v končnici le izognile bolečemu porazu, na 31:32 je znižal Kenan Pajt, izenačujoči gol pa je zabil Tilen Sokolič.

Gosti so po Denićevi minuti odmora imeli morebiten napad za zmago, strel Aleksandra Perića pa ni našel poti do velenjskega gola.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Sokolič z desetimi goli, v ljubljanski je enega več dosegel v zadnjem času zelo vroči Aleksa Tufegdžić.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 12. maja, gostovala v Krškem, velenjska pa bo dva dni kasneje gostila trebanjski Trimo.

* Rdeča dvorana, gledalcev 150, sodnika: Deržek in Lesar.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Tajnik, Pipp 5 (1), Pajt 4, Hebar, Drobež, Kovačič, Mlivić, Sokolič 10 (5), Verdinek 1, Šiško 6, Grmšek 2, Slatinek Jovičić 4, Predović, Hriberšek
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević 1, Soršak 3, Jakše 2, Tufegdžić 11 (3), Ranisavljević 4, Lipovac 1, Perić 2, Stopar 3, Pirnat, Šebalj, Sanković 5.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (6), LL Grosist Slovan 3 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 4, LL Grosist Slovan 10 minut.