8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Hrvati zasenčili Špance, Pajovičevi Avstrijci pa Romune

Hrvaška moška rokometna reprezentanca je na osrednji tekmi skupine C evropskega prvenstva v Nemčiji visoko premagala Španijo z 39:29, medtem ko je Avstrija, ki jo vodi Slovenec Aleš Pajovič, v Mannheimu zanesljivo ugnala Romunijo z 31:24.

Hrvati so povsem zasenčili favorizirane Špance. Od prve do zadnje minute so imeli absolutni nadzor na igrišču, v drugi polovici tekme so si priigrali že enajst golov prednosti (34:23, 39:28).

Pri izbrancih hrvaškega stratega Gorana Perkovića so blesteli vsi igralci, najbolj učinkovita pa sta bila nekdanji slovenski reprezentant Mario Šoštarić in Ivan Martinović z osmimi goli. Toliko zadetkov je za medle Špance dosegel tudi Aleix Gomez.

Pajovičevi varovanci so si na prvi današnji tekmi v SAP Areni v Mannheimu odločilno prednost priigrali v 54. minuti, ko so povedli z 28:21. Pri severnih sosedih je bil najbolj učinkovit Sebastian Frimmel, pri Romunih Demis Grigoras, oba sta dosegla po šest golov.

V skupini C so se rokometaši iz Srbije in Islandije razšli z neodločenim izidom 27:27. V Münchnu je kazalo na zmago Srbov, ki so dve minuti pred koncem vodili za tri gole, poraz igralcev iz dežele gejzirjev pa sta preprečila Aron Palmarsson in Sigvaldi Gudjonsson. Prvi je dosegel dva, drugi pa gol za končnih 27:27.

Na drugi tekmi v bavarski prestolnici so Madžari po hudem in enakovrednem boju premagale Črnogorce s 26:24.

V soboto bo na sporedu šest tekem drugega kroga prvega dela tekmovanja. Po četrtkovi zmagi nad Ferci z 32:29 bodo na veliko sceno stopili tudi slovenski rokometaši. Njihova tekma s Poljaki se bo začela ob 18. uri, ob 20.30 sledi še severnjaški obračun med Norvežani in Ferci.

Para skupine E sta BiH - Nizozemska in Gruzija - Švedska, skupine F pa Češka - Portugalska in Grčija - Danska.