Oblačno Humidity: 91%
12°C

Hrvati zmagali po preobratu, Nemci boljši od Švedov, Danska ugnala gostitelje

Olimpijski moški rokometni turnir se je v Parizu v slovenski skupini A začel s porazom Slovenije proti Španiji (22:25), zmago Hrvaške proti Japonski s 30:29 ter Nemčije proti Švedski s 30:27. V skupini B pa je v osrednji tekmi dneva Danska s 37:29 premagala gostitelje Francoze.

Slovenija je v Parizu po dobrem prvem polčasu in po slabšem nadaljevanju izgubila s Španci za tri gole.

Podobno zgodbo, a z zanje boljšim koncem so naredili Hrvati. Proti Japonski so dolgo zaostajali in zdelo se je, da bo azijska ekipa poskrbela za presenečenje. Še sredi drugega polčasa je namreč nekajkrat vodila za šest golov (21:15, nazadnje pri 23:17). A so se Hrvati približali, deset minut pred koncem zaostajali za dva gola, potem pa izenačili na 28:28. Japonci se še niso predali in so v zadnji minuti izenačili na 29:29, potem pa zapravili priložnost za zmagoviti zadetek.

To je znal izkoristiti Ivan Martinović, ki je v zadnji sekundi zadel za 30:29 in tako Hrvatom priboril zmago.

V večerni tekmi je bilo dolgo izenačeno, Nemci pa so v končnici prvega dela najprej povedli za tri gole (25:22), dve minuti pred koncem pa za pet (30:25). Švedski je še uspelo znižati na tri gole zaostanka, za morebiten preobrat pa jim je zmanjkalo časa.

Pri Nemcih je Renars Uscins dosegel osem golov, pri Švedih je bil najbolj učinkovit Hampus Wanne prav tako z osmimi goli.

V skupini B pa je Egipt premagal Madžarsko s 35:32, Norveška Argentino s 36:31, Danska pa je v večerni tekmi dveh favoritov za medalje nepričakovano prepričljivo odpravili gostitelje in branilce olimpijske lovorike Francoze s 37:29. Francija je zaostajala že ob polčasu, v drugem pa so bili Danci boljši še za sedem golov. Mathias Gidsel in Simon Pytlick sta bila nerešljiva uganka za domačine, dosegla sta po 11 golov.