Oblačno Humidity: 95%
12°C

Koper - Gorenje Velenje 25:29

Rokometaši Kopra so v 21. krogu lige NLB doma izgubili proti Gorenju iz Velenja s 25:29 (13:13).

Velenjčani so po trdo prigarani zmagi v Kopru vsaj za kakšno uro prehiteli Trimo iz Trebnjega in zasedajo drugo mesto prvenstvene lestvice s 35 točkami. Na vrhu je Celje z 38, Trimo jih je zbral 34, a obe ekipi tekma 21. kroga še čaka. Koper je po 11. porazu v sezoni začasno ostal v prvi polovici lestvice na sedmem mestu.

V zelo izenačenem prvem polčasu je bila najvišja prednost katere od ekip dva gola. To je imel v rokah velenjski kolektiv, ki je v 4. minuti povedel s 3:1. Domači so dvakrat povedli za gol pri 10:9 in 11:10, na odmor pa sta ekipi odšli poravnani.

Drugi polčas so varovanci Zorana Jovičića odprli bolje in po petih minutah vodili za dva gola. Primorci so še naprej držali stik, Tilen Sokolič pa je nato v 49. minuti za ose uspešno izvedel sedemmetrovko za +3, Kenan Pajt pa je minuto kasneje zadel za 23:19 in dokončno zlomil odpor domačih.

Pri Gorenju je bil najboljši strelec Sokolič z desetimi goli, med temi so tudi štirje zaporedni med 44. in 49. minuto za vodstvo s +3. Pri domačih je prav toliko golov dosegel Tilen Poklar. Tako kot Sokolič jih je pet dosegel s sedmih metrov.

Koprska ekipa bo naslednjo tekmo igrala v sredo v gosteh pri Krškem, medtem ko Velenjčane najprej čaka zaostali domači obračun 19. kroga proti Jeruzalemu. Ta bo na sporedu v torek.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 400, sodnika: Krt in Knez.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Žagar 4, Poklar 10 (5), Konjevič, Bekrić 2, Moljk, Beganović, Vujović 1, Zugan 2, Sanabor, Marić 2, Kete 1, Breznikar, Bratkovič 3.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Tajnik 1, Pipp 4, Pajt 2, Hebar, Drobež 2, Kovačič, Sokolič 10 (5), Verdinek 1, Šiško 3, Grmšek 3, Slatinek Jovičič 3, Mlivić, Predović, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Koper 6 (5), Gorenje Velenje 5 (5).
* Izključitve: Koper 4, Gorenje Velenje 8 minut.