Oblačno Humidity: 88%

Krimovke brez strahu v Bukarešto

Rokometašice Krima Mercatorja so na prvi tekmi za uvrstitev v četrtfinale lige prvakinj konec minulega tedna v Stožicah premagale romunski Rapid iz Bukarešte z 29:24.

V romunsko prestolnico se odpravljajo brez strahu, na nedeljski tekmi, ki se bo začela ob 16. uri, pa so odločene, da se uvrstijo med osem najboljših ekip na stari celini.

Ljubljančanke, zmagovalke lige prvakinj v letih 2001 in 2003, v primeru končnega uspeha nato v četrtfinalu čakajo izjemno kakovostne tekmice iz norveškega Kristiansanda, ki so v minulih dveh sezonah 2020/21 in 2021/22 osvojile najbolj imenitno evropsko klubsko tekmovanje.

Krimovke so na prvi tekmi po "zaspanem uvodu" v nadaljevanju povsem zasenčile papirnate favoritinje iz Bukarešte. Na nedeljski povratni tekmi ne nameravajo braniti "lepega kapitala" iz Ljubljane. Od prve do zadnje minute nameravajo prikazati zrelo in preudarno predstavo ter si izboriti mesto med evropsko elito.

"V prvem polčasu smo se morali prilagoditi igri tekmic, ki so bile v tekmovalnem ritmu. Zdaj jih poznamo bolje, vemo, kako se lotiti stvari, ki so nam na prvi medsebojni tekmi povzročale težave. Verjamem, da lahko v določenih segmentih igre pokažemo veliko več, hkrati pa moramo vedeti, da so imele tudi Romunke teden dni časa za pripravo na povratno tekmo. Pripravili smo se najbolje, kar lahko," je pred odhodom v Romunijo dejal 53-letni črnogorski strokovnjak na klopi ljubljanske ekipe Dragan Adžić.

V ljubljanski ekipi sta bili na prvi tekmi najbolj učinkoviti Tjaša Stanko in Črnogorka Jovanka Radičević, ki sta dosegli po osem golov, izkazala pa se je tudi brazilska vratarka Barbara Arenhart z 18 obrambami. Ljubljančanke so sijajno predstavo prikazale v obrambi, saj so napadalno usmerjeni zasedbi iz romunske prestolnice dopustile, da so dosegle le 24 golov.

"Na prvi tekmi so nas tekmice sprva nekoliko presenetile, a smo se prilagodile na njihovo igro. V nedeljo bomo od prve minute igrale tako kot v drugem polčasu. Pripravljene smo na zahteven obračun, želimo pokazati še boljšo predstavo v napadu in obrambi, tega smo sposobne. Pritiska ne čutimo, a vemo, da se bomo morale pred dvobojem umiriti in se osredotočiti na zmago," je pred pomembno tekmo v Bukarešti dejala steber ljubljanske obrambe Nina Žabjek.

Poleg romunsko-slovenskega klubskega obračuna bodo na sporedu še tri tekme za uvrstitev v četrtfinale. Madžarski Ferencvaros bo povratno tekmo proti črnogorski Budućnosti začel s prednostjo štirih golov (28:24). Danski Odense je levji delež na poti do četrtfinala opravil že na prvi tekmi, ko je v gosteh premagal norveški Storhamar s 30:22, medtem ko bo danski Esbjerg povratno domačo tekmo proti francoskemu Brestu začel s prednostjo treh golov (28:25).

V četrtfinalu so že uvrščeni Kristiansand, francoski Metz, romunska Bukarešta Elizabeth Omoregie in madžarski Györ Ane Gros. Prve četrtfinale tekme bodo 29. in 30. aprila, povratne pa 6. in 7. maja. Zmagovalke se bodo uvrstile na zaključni turnir, ki bo 3. in 4. junija v Budimpešti.