Oblačno Humidity: 94%

Krimovke po tekmi preobratov remizirale proti Kristiansandu

Rokometašice Krima Mercatorja in norveškega Kristiansanda so se v petem krogu skupinskega dela lige prvakinj v dvorani Tivoli razšle z neodločenim izidom 24:24 (15:9).

Ljubljanska ekipa je po sijajni končnici, ko je nadoknadila tri gole zaostanka, prekinila niz devetih porazov proti trikratnim zmagovalkam najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja v zadnjih treh sezonah iz norveškega Kristiansanda.

V kultni dvorani pod Rožnikom je osvojila točko, po treh zmagah proti poljskemu Lubinu, danskemu Esbjergu in madžarskemu Ferencvarosu ter porazu proti danskemu Ikastu pa je na visokem drugem mestu v skupini B.

Ljubljanska ekipa se bo 28. oktobra v gosteh pomerila z romunskim Rapidom iz Bukarešte.

Verižne slovenske prvakinje na tekmi kroga po izboru Evropske rokometne zveze (EHF) niso mogle računati na dirigentko svoje igre Darjo Dmitrijevo, tudi v odsotnosti poškodovane Rusinje pa so sijajno odprle dvoboj proti imenitnim skandinavskim tekmicam. V peti minuti so po dveh golih Nine Zulić in brazilske vratarke Barbare Arenhart prek celega igrišča povedle s 3:0.

Izbranke črnogorskega trenerja na klopi Krima Dragana Adžića so prvi gol prejele sredi šeste minute, ko je zadela Švedinja Jamina Roberts. V nadaljevanju je bila tekma povsem enakovredna, po obojestransko dokaj "raztrgani" igri pa so gostiteljice znova povezale niti igre in v 15. minuti po drugem golu Arenhart prek celega igrišča povedle s 7:3. Tri minute kasneje je črnogorska krožna napadalka v vrstah Krima Tatjana Brnović svoje soigralke popeljala do vodstva 9:4, tako da je gostujoči trener, Slovak Tomaš Hlavaty, zahteval minuto odmora.

Ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, krimovke so po golu Črnogorke Jovanke Radičević v 23. minuti povedle kar za sedem golov (12:5), na veliki odmor pa so se odpravile z vodstvom šestih (15:9).

Ljubljanska ekipa, ki je v prvem polčasu prejela le devet zadetkov, je v začetku druge polovice tekme močno popustila v obrambi. Ta ni bila več tako granitna in gibljiva, v njej je bilo vse več razpok, kar so izkušene igralke norveške ekipe izkoristile in počasi zmanjševale visok zaostanek. Gostje so v prvih šestih minutah prepolovile primanjkljaj (16:13), tako da je Adžić zahteval minuto odmora.

Domača ekipa je po določenih korekcijah v svoji igri naredila delni izid 3:0 in si znova priigrala visoko prednost šestih golov (16:13), a nato so v Tivoliju zagospodarile absolutne vladarice rokometnih igrišč v zadnjih treh sezonah iz Kristiansanda in gostiteljicam v 47. minuti povsem zadihale za ovratnik (19:20), v 51. minuti pa jim prvič na dvoboju pogledale v hrbet (20:21).

Adžićeva druga minuta odmora ni prinesla spremembe na igrišču, krimovke so izgubile samozavest, začele so delati napake, prestrašila pa jih je tudi neuničljiva 43-letna norveška vratarka Katrine Lunde, tako da so jim gostje v 55. minuti ušle na tri gole (20:23).

A krimovke niso vrgle puške v koruzo, v sami končnici so uprizorile prvovrsten preobrat in po golu Alje Varagić poldrugo minuto pred koncem izenačile na 24:24. V napeti končnici sta obe ekipi imeli priložnost doseči zmago, a mreža Krima in Kristiansanda se ni več zatresla.

Pri slovenskih prvakinjah je bila najbolj učinkovita Črnogorka Jovanka Radičević s šestimi goli, brazilska vratarka Barbara Arenhart pa je zbrala 15 obramb.

"Ponosen sem na svoje varovanke, saj so po dolgem nizu brez zmage proti Norvežankam tokrat iztržile remi. Doma smo si priborili točko, kar je v skupinskem delu lige prvakinj zelo pomembno. Vse rokometašice so dale od sebe vse. Hvala tudi vsem navijačem za odlično podporo," je po remiju dejal Adžić.

"Videli smo, zakaj so rokometašice Vipersa trikratne zaporedne evropske prvakinje. Naš prvi polčas je bil izjemen, v drugem pa smo si privoščile manjši padec v igri. Enako je bilo proti Ikastu. Ponosna sem na nas, da smo si priborile točko. Ponosna sem na igro, ki jo kažemo, in komaj čakam nadaljevanje tekmovanja," je dodala Tamara Mavsar.