Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
19°C

Krka na Kodeljevem premagala Slovan

V hramu slovenskega rokometa na Kodeljevem je sprva kazalo na gladko zmago Novomeščanov, a so Ljubljančani v nadaljevanju zaigrali veliko bolje v obeh smereh igre in tekmo naredili zanimivo, na koncu pa sta obe točki vendarle odšli v dolenjsko prestolnico.

Uvodnih petnajst minut tekme je minilo v absolutni prevladi gostov, ki so si priigrali kar sedem golov prednosti (9:2). A nato so do sape prišli tudi Ljubljančani in postopoma lovili tekmece.

Na veliki odmor so odšli z zaostankom štirih golov (11:15), v začetku druge polovice tekme pa prepolovili primanjkljaj v zadetkih (13:15, 14:16, 15:17, 16:18).

V zadnjih 20 minutah jim je zmanjkalo moči, pa tudi gosti so zaigrali zrelo in odgovorno ter po uvodni zmagi nad Škofjeločani pred tednom dni v Marofu danes zmagali še na Kodeljevem.

V novomeški ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Horvat z osmimi, v ljubljanski pa Izidor Budja z 11 zadetki.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, novomeška pa bo gostila ormoški Jeruzalem.

Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 120, sodnika: Kavalar in Žitnik.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Stegel, Balažic, Grojzdek, Gačević 1, Varga 1, Poje 3, Stojnić 2, Pipp 1, Lipovac, Perić 2 (1), Budja 11, Nenadić 1, Kovačec, Šebalj 2.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško, Avsec 1, Majstorović 3 (1), Rašo, Ščuka 1, Vukić 3, Stanojević 7, Rašo 2, Zajc, Nikolić, Lavrič, Kukman 4, Matko, Horvat 8.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 5 (1), Krka 2 (1).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 4, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: Lavrič (52.).