12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Krško - Jeruzalem Ormož 24:28

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 18. krogu lige NLB v gosteh premagali Krško z 28:24 (14:15).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Žibret in Teršek.
* Krško: Žitković, Kozole, Škafar, Sobotič 2, Romih 2, Grobelnik, Javor, Baznik 1, Košir 3, Novak, Sintič 9 (1), Glaser, Švalj 1, Dosedla 1, Šibanc 3 (1), Dragan 2.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 2, Pungartnik, Vincek, Žuran, Hebar 5, Šulek, Kosi 10 (4), Krabonja 1, Ćirović 7, Krabonja, Kolmančič 3, Škrinjar
* Sedemmetrovke: Krško 5 (2), Jeruzalem Ormož 5 (4).
* Izključitve: Krško 12, Jeruzalem Ormož 12 minut.
* Rdeči karton: Javor (12.).

Za rokometaši iz Prlekije je naravnost popoln teden. V sredo so v četrtfinalu slovenskega pokala premagali papirnate favorite iz Trebnjega in se uvrstili na zaključni turnir v prvi polovici maja, danes pa so v Posavju osvojili še izjemno pomembni točki. Krško po trinajstem porazu ostaja na predzadnjem mestu.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so si v prvi polovici tekme dvakrat priigrali prednost treh golov (14:11 in 15:12). Na veliki odmor so se odpravili z minimalnim vodstvom (15:14), v drugem polčasu pa so tekmecem iz Ormoža kljubovali do 50. minute.

Prleki so pri vodstvu 24:22 naredili delni izid 3:0 in po golu Gašperja Hebarja v 55. minuti povedli s 27:22 ter tako razrešili vse dvome o zmagi.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Tilen Kosi z desetimi in Nik Ćirović s sedmimi goli, medtem ko je vratar Alen Skledar zbral enajst obramb.

V domači zasedbi je prednjačil Marko Sintič z devetimi goli, vratar Josip Žitković pa je zaustavil 14 tekmečevih strelov.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala pri Svišu Ivančni Gorici, ormoška pa se bo zaradi mednarodnih obveznosti velenjske ekipe z njo pomerila 5. aprila. Pred tem bo 1. aprila gostila Koper.