15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Krško - Maribor Branik 25:20 (14:10)

Rokometaši iz Krškega so v 10. krogu lige NLB premagali Maribor Branik s 25:20 (14:10).

* Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Pukšič in Satler.
* Krško: Logar, Žitković, Kozole, Škafar, Sintič 9 (2), Sobotič 2, Romih 2, Grobelnik 1, Baznik 3, Resnik, Košir 1, Novak, Glaser, Švalj 4, Dosedla, Šibanc 3 (1).
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 3, Jezernik 4 (1), Sok, Kovačec, Jerenec 7, Košec 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik 1, Budja 1, Razgor, Hedl 1, Grobelnik.
* Sedemmetrovke: Krško 5 (3), Maribor Branik 1 (1).
* Izključitve: Krško 12, Maribor Branik 6 minut.

Zasedba iz Posavja je dosegla prvo zmago po vrnitvi na prvoligaško sceno. Po dveh neodločenih izidih proti Škofji Loki in Ivančni Gorici je bila njihova prva žrtev v tej sezoni zasedba iz Maribora.

Obračun ekip iz dna razpredelnice je bil izenačen le v uvodnih dvajsetih minutah. Pri izidu 8:8 so na parketu zagospodarili gostitelji in povsem zasenčili rokometaše iz štajerske prestolnice.

Gostitelji so se na veliki odmor odpravili z vodstvom štirih golov (14:10), v začetku drugega polčasa pa so zaigrali zelo poletno in učinkovito. V 38. minuti je njihova prednost že znašala devet golov (19:10) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Posavju.

V domači ekipi sta blestela Marko Sintič in Luka Logar. Prvi je dosegel devet golov, drugi pa je zbral kar 17 obramb. V mariborski ekipi je bil najbolj učinkovit Filip Jerenec s sedmimi zadetki.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala pri LL Grosist Slovanu, mariborska pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.