Nekaj oblačnosti Humidity: 70%
18°C

Maribor Branik - Slovenj Gradec 26:28 (17:16)

Rokometaši Slovenj Gradca so v predzadnjem krogu lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik z 28:26 (16:17).

Maribor, Dobova in Krško bijejo neizprosne bitke za ohranitev prvoligaškega statusa. Maribor se je točke ali dveh nadejal na svojem zadnjem domačem obračunu v tej sezoni proti tekmecem iz Slovenj Gradca, po obetavni igri pa je zavoljo slabše predstave na sredini drugega polčasa ostal brez obeh točk.

Do 40. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), nato pa so v štajerski prestolnici zagospodarili Korošci. Po delnem izidu 6:0 so v 49. minuti povedli s 26:20.

Gostitelji so v končnici zaigrali veliko bolje in v 55. minuti povsem zadihali za ovratnik tekmecem (25:26).

V prelomnih trenutkih dvoboja so se borili po svojih najboljših močeh in bili nekajkrat blizu izenačenju, po zgrešeni sedemmetrovki Tadeja Soka v predzadnji minuti pa je Miha Kotar zadel za vodstvo gostov z 28:26 in tako razrešil vse dvome o zmagovalcu.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Aljaž Lampret s sedmimi in Jaroš Bulovič s petimi goli, v domači pa Tadej Sok s šestimi in Teo Jezernik s petimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v zadnjem krogu gostovala v Novem mestu, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana Tabor, gledalcev 132, sodnika: Backović in Palačković.
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Jezernik 5 (2), Sok 6 (3), Kovačec 2, Jerenec 3, Košec 3, Gregorič 1, Kačičnik, Budja 4, Razgor 2, Hedl.
* Slovenj Gradec: Leben, Smolnikar, Cvetko 3 (2), Bulovič 5, Majcen 1, Velić 2, Levc 2, Šol 1, Kotar 1, Svečko 2, Lesjak, Starc 3, Komar, Pelko, Lampret 7, Jankovskij 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (5), Slovenj Gradec 4 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 12, Slovenj Gradec 14 minut.
* Rdeči karton: Svečko (52.).