Oblačno Humidity: 61%
20°C

Riko Ribnica - Celje Pivovarna Laško 20:32

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 23. krogu lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 32:20 (14:9).

* ŠC Ribnica, gledalcev 250, sodnika: Igor in Dejan Ivančič.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek 1, Pogorelec, Bogdanović 1, Mihelič, Gorenc 2 (2), Žagar, Ljevar 9, Grum 1, Cimerman, Zakrajšek 1, Nosan 3, Hrastnik 2.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan 4, Mazej 3, Cokan 4 (2), Marguč 1, Antonijević, Ivanković 2, Janc 5 (4), Muhović 3, Žabić 1, Mlakar, Vlah 5, Martinović 4, Suholežnik.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (2), Celje Pivovarna Laško 7 (6).
* Izključitve: Riko Ribnica 2, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Celjski rokometaši so naredili nov korak proti 26. naslovu državnih prvakov. V osrednji tekmi kroga so v Ribnici zanesljivo zmagali in imajo tri kroge pred koncem še naprej štiri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Trebnjega.

Rokometaši iz mesta grofov so bili le v uvodu tekme v rezultatsko podrejenem položaju. Po zaostanku 0:2 so v seriji dosegli pet golov in v deveti minuti povedli s 5:2.

Do 21. minute je bila tekma dokaj enakovredna (8:9), nato pa so izbranci gostujočega trenerja Alema Toskića v končnici prvega polčasa zaigrali zelo dobro v obeh smereh in se na veliki odmor odpravili s prednostjo petih golov (14:9).

V drugem polčasu so Celjani prikazali zrelo in odgovorno predstavo ter domačega trenerja Boruta Mačka že v 38. minuti prisilili, da je pri zaostanku sedmih golov (12:19) zahteval minuto odmora.

Po njej se absolutna prevlada gostov v deželi suhe robe ni zaustavila, še naprej so bili korak ali dva pred domačimi rokometaši, ki se z Novomeščani in Slovenjgradčani borijo za četrto mesto na razpredelnici.

V celjski ekipi, ki je največ vodila za 14 golov (29:15 in 31:17), sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah in Mitja Janc. Oba sta dosegla po pet golov, izkazal pa se je tudi vratar Nebojša Bojić z 19 obrambami.

V ribniški zasedbi je Leon Ljevar dosegel devet golov, vratar Sandro Meštrić pa je zaustavil deset strelov celjskih rokometašev.

Ribniška ekipa bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, celjska pa bo gostila Maribor Branik.