12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Riko Ribnica - Maribor Branik 23:23

V 9. krogu 1. lige NLB so se rokometaši Rika Ribnice in Maribora Branika razšli brez zmagovalca s 23:23 (11:11).

* Dvorana ŠRC Ribnica, gledalcev 170, sodnika: Humek in Škvarč.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 2, Bogdanović 2, Gorenc, Žagar 5, Ljevar, Grum, Miličevič 1 (1), Cimerman 3, Zakrajšek, Grebenc 7, Nosan 1, Hrastnik 2.
* Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 6, Jezernik 1, Sok 2 (2), Kovačec 2, Jerenec 3, Košec, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik 4, Budja 3, Razgor, Hedl, Grobelnik.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (1), Maribor Branik 2 (2).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Maribor Branik 4 minute.
* Rdeči karton: Simon Razgor (20.).

Rokometaši iz dežele suhe robe so na osmi tekmi v sezoni prvič remizirali ter zapravili priložnost za začasni skok na tretje mesto. V primerjavi s tekmeci bodo imeli po devetem krogu tekmo manj, za prvim Trimom pa zaostajajo tri točke. Mariborčani ostajajo pri dnu, a so prekinili niz štirih porazov ter zabeležili drugi remi v sezoni. S štirimi točkami so začasno skočili na 12. mesto.

Od samega začetka izenačen obračun ni postregel z številnimi zadetki, je moral pa že v 20. minuti pod predčasno prho Simon Razgor zaradi neposrednega rdečega kartona. Semafor je v 24. minuti kazal 7:6 v korist gostov, do polčasa pa sta oba napada strnila vrste in ga zaključila s po 11 zadetki.

Tudi v drugem delu je bila tekma izenačena, prvi pa so v 47. minuti za dva gola povedli Ribničani po golu Jana Grebenca za 18:16. Mariborčani se niso dali, šest minut pred koncem je Vid Kačičnik izenačil na 21:21, a so nato domači z dvema zaporednima zadetkoma znova povedli za dva.

Še enkrat so se gosti vrnili in po zadetkih Anžeta Blagotinška ter Nejca Planinška najprej izenačili na 23:23, po neuspešnem napadu domačih pa so imeli celo priložnost za zmago, a jo zapravili.

Pri domačih je Grebenc dosegel sedem golov, pri gostih pa je bil s šestimi najbolj učinkovit Planinšek.

Ribničani bodo v 10. krogu naslednjo nedeljo gostovali v Celju, Mariborčane pa že v sredo čaka dvoboj v Krškem.