Oblačno Humidity: 58%

Riko Ribnica - Slovenj Gradec 33:32 (18:16)

Rokometaši Rika Ribnice so v zadnji tekmi 11. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec s 33:32 (18:16).

* ŠC Ribnica, gledalcev 160, Dejan in Igor Ivančič.
* Riko Ribnica: Tomše, Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 7 (3), Bogdanović 3, Gorenc, Žagar 3, Ljevar 3, Grum 5, Miličević 2 (1), Cimerman, Grebenc 2, Nosan, Hrastnik 8.
* Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj, Cvetko 7 (1), Bulovič, Majcen, Velić, Levc 2, Šol 3, Kotar 2, Lesjak 2, Eskeričić 1, Starc, Komar, Veršovnik, Štumpfl 8, Jankovski 7.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (4), Slovenj Gradec 2 (1).
* Izključitve: Riko Ribnica 12, Slovenj Gradec 6 minut.

Ribničani so zaradi obveznosti na mednarodni sceni - konec minulega tedna so na prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala v gosteh premagali avstrijski Fivers Margareten s 35:33 - danes igrali tekmo 11. kroga. Po hudem boju so na kolena položili tekmece iz Slovenj Gradca in imajo na četrtem mestu točko več od petouvrščenih Novomeščanov, "v dobrem" pa imajo še zaostalo tekmo sedmega kroga proti tekmecem iz Ivančne Gorice.

Slovenj Gradec je po četrtem porazu v tej sezoni zadržal šesto mesto v 14-članski ligi NLB.

V mestu suhe robe se je od prve do zadnje minute odvijal enakovreden boj. Do 57. minute je bila tekma povsem odprta (30:30), končnica tekme pa je minila v znamenju izbrancev domačega trenerja Boruta Mačka.

Po dveh golih Uroša Miličevića in Gašperja Hrastnika so povedli z 32:30. Korošci so jim do zadnjega zvoka sirene dihali za ovratnik, odločilni gol za vodstvo s 33:31 pa je za gostitelje prispeval Leon Ljevar.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Hrastnik, v gostujoči pa Uroš Štumpfl. Oba sta dosegla po osem golov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo konec tega tedna gostila Maribor Branik, ekipa iz Ribnice, ki jo konec tega tedna čaka evropski povratni dvoboj, pa bo 14. decembra gostovala v Novem mestu.