Oblačno Humidity: 90%

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Dobovo s 45:29

Celjani so se na dvoboju z zadnjeuvrščeno ekipo lige merili z novim trenerjem. Po odstopu Alema Toskića bo ekipo do konca sezone vodil Klemen Luzar. Njegovi izbranci so po slabših izidih jezo stresli na Dobovo in že po dobrih desetih minutah je bilo jasno, kdo bo zmagovalec. Celje je prišlo do 15. zmage in na tretjem mestu za vodilnim Trebnjem zaostaja za štiri točke, za Gorenjem, ki ima tekmo manj, pa za dve.

V celjskem Zlatorogu so gledalci spremljali igro mačke z mišjo. Kam se bo obrnila tekma, je bilo jasno po dobrih desetih minutah, ko so domači vodili že z 12:3. Polčas so dobili kar za 15 zadetkov.

Čeprav je bilo razmerje moči ob gromozanski razliki v drugem polčasu malce bolj izenačeno, so Celjani prišli tudi do 20 zadetkov naskoka, kar je bila najvišja prednost.

Pri domačih je Mai Marguč dosegel deset zadetkov, Luka Perić je dodal enega manj. Matija Kozolić je bil s šestimi goli najboljši pri gostih.

Celje bo v 21. krogu prihodnjo soboto gostovalo pri Slovenj Gradcu, Dobova pa bo tekmo tistega kroga igrala šele v začetku maja doma proti Gorenju.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Kikel in Zupan.
* Celje: Mesarec, Zaponšek, Jelen, Perić 9 (2), Marguč 10, Mazej 3, Cokan 5 (1), Ćirović 5, Antonijević 3, Marić, Milićević 7, Kačičnik, Korže Lesjak 1, Malović 1, Rakita 1.
* Dobova: Pauković, Žitković, Fabek 4 (3), Gerjovič, Stunković, Romih 3, Pintar 4, Suban 1, Maslovar 1, Rantah 5 (4), Ferenčak 1, Kozolić 6, Baznik, Maček 1, Mataić 3.
* Sedemmetrovke: Celje 3 (3), Dobova 8 (7).
* Izključitve: Celje 10, Dobova 2 minuti.