Oblačno Humidity: 94%

Rokometaši Gorenja Velenja so v gosteh premagali Krko s 30:27

V obračunu udeležencev letošnjih evropskih tekmovanj so se Velenjčani dolgo mučili v Novem mestu, naposled pa le vknjižili 18. zmago v sezoni. Z njo so se le na točko približali vodilnemu Trimu (40 točk), a jih v primerjavi s Trebanjci čaka še zaostala tekma proti Dobovi 3. maja. Krka je ostala na petem mestu z 28 točkami.

V izenačeni tekmi so domači prvi prišli do prednosti dveh golov pri 8:6. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so bili korak ali dva pred Velenjčani in na odmor odšli s prednostjo treh golov (17:13).

V drugem delu je bilo pričakovati pritisk gostov. Varovanci Zorana Jovičića so v dobrih desetih minutah izničili zaostanek, za nameček pa je Krka po rdečem kartonu ostala še brez Aljaža Lavriča.

Kljub temu so domači ostali blizu favoriziranim gostom, ki so v 46. minuti povedli s 24:22. Ose so dokončno zlomile odpor tekmeca v 53. minuti, ko je za +3 zadel Branko Predović, isti igralec pa je nato v 56. zadel še za 30:26 in gostom zagotovil pomembni točki v lovu na peti naslov prvakov.

Najboljša strelca dvoboja sta bila Veljko Stanojević v dresu Krke in Tilen Sokolič v velenjskih barvah s po osmimi goli.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu v petek gostili Urbanscape Loko, medtem ko bo Krka isti dan gostovala pri Dobovi.

* Športna dvorana Marof, gledalcev 358, sodnika: Backovič in Palačković.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Majstorović 4 (3), Muhič, Rašo 1, Ščuka, Vukić 5, Stanojević 8, Rašo 2, Zajc, Nikolić 3, Lavrič, Kukman, Horvat 3.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Haseljić 5, Pipp 3, Velić, Maričić, Drobež 2, Tatar, Sokolič 8 (2), Verdinek 1, Šiško 2, Jezernik, Tajnik, Slatinek Jovičič 6, Predović 3, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Gorenje Velenje 2 (2).
* Izključitve: Krka 8, Gorenje Velenje 10 minut.
* Rdeči karton: Aljaž Lavrič (39.).