Oblačno Humidity: 79%

Rokometaši Jeruzalema in Urbanscapa Loke so se razšli z neodločenim izidom

Ormožani in Škofjeločani so uprizorili izenačeno predstavo, v kateri so imeli več časa rahlo pobudo domači, toda Aljaž Jesenko je ob koncu z dvema sedemmetrovkama priigral točko svoji ekipi. Ormoška je zdaj pri skupno petih, škofjeloška pa pri treh točkah.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali izenačeno tekmo z menjavami v vodstvu, večji del pa je vendarle pobudo imela domača zasedba Saše Praprotnika, ki je nekajkrat prišla do dveh golov prednosti, kolikor je znašala razlika tudi po 30 minutah.

V uvodu drugega dela so domači prvič pobegnili za tri gole, vendar so igralci Gregorja Cvijiča spet našli odgovor in zadihali za ovratnik gostiteljem.

Med 40. in 43. minuto je sledil nov niz Ormožanov, ki so po golu Tadeja Soka povedli z 22:18, do 50. pa so bili Škofjeločani spet zraven, kar je napovedalo zanimivih tudi zadnjih 10 minut.

V teh je imela domača zasedba ves čas prednost dveh ali tudi treh golov, v 59. minuti pa je Andrej Dolenc goste pripeljal le do gola zaostanka (26:27), a je svojim soigralcem v zadnjih dveh minutah otežil Žiga Stopar z dvominutno kaznijo.

David Bogadi je nato za domače zadel za 28:26, a so tudi oni ostali z igralcem manj. To pa jih je močno kaznovalo, saj je Jesenko z dvema zaporednima sedemmetrovkama poskrbel za delitev točk.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši strelec Sok, vratar Filip Ranfl pa je zbral 18 obramb. Pri gostih sta po šestkrat zadela Jaka Soršak in Jesenko.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri LL Grosist Slovanu, škofjeloška pa bo gostila Škofljico.

* Dvorana Hardek, gledalcev 450, sodnika: Žitnik in Kavalar.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 6, Sok 9 (5), Vincek, Žuran 1, Hebar 3, Hebar 2, Šulek 1, Blagotinšek, Pungartnik, Krabonja, Kolmančič 2, Jerenec 4.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 6, Dolenc 5, Mali, Latković 3, Mihelič 1, Jesenko 6 (2), Starman, Stopar, Lokar 1, Jesenko 4 (3), Strehar, Klemenčič 2, Bulovič, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (5), Urbanscape Loka 8 (5).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Urbanscape Loka 12 minut.
* Rdeči karton: Šulek (57.).