Oblačno Humidity: 86%

Rokometaši Krke so premagali Slovenj Gradec z 31:26

Obračun Krke in Slovenj Gradca krog pred koncem sezone ni imel posebej visokega tekmovalnega naboja, saj ekipi nista mogli več napredovati po lestvici. Četrtouvrščena Krka pa je vendarle upravičila vlogo favorita in ugnala koroško ekipo, ki zaseda osmo mesto.

Novomeščani so takoj prevzeli pobudo, si hitro priigrali tudi šest golov prednosti (8:2), podoben naskok pa držali večji del polčasa, je pa uspelo Korošcem prepoloviti zaostanek v 25. minuti, Dolenjci pa so na glavni odmor vseeno nesli štiri zadetke naskoka.

Toda Korošci so silovito začeli drugi polčas in se po dveh minutah približali le na zadetek, Miha Štaleker je v 34. minuti izid tudi poravnal na 16:16.

Nadaljevanje je bilo izenačeno, a po izidu 21:21 so domači dosegli tri zaporedne zadetke in se spet oddaljili. Devet minut pred koncem je bila prednost znova pet golov, kar je bilo dovolj za mirno končnico.

Veljko Stanojević je bil z osmimi goli najboljši pri Krki, Uroš Štumpfl pa s sedmimi pri Slovenj Gradcu.

Krka bo v zadnjem krogu v soboto gostovala v Kopru, Slovenj Gradec pa bo gostil Urbanscape Loko.

* Dvorana Marof, gledalcev 289, sodnika: Žibret in Teršek.
* Krka: Brajer, Blaževič, Bradeško, Majstorović 5 (1), Rašo 3, Ščuka, Vukić 4, Stanojević 8, Rašo 2, Zajc 1, Nikolić 3, Lavrič, Kukman, Matko 1, Derganc, Horvat 4.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko 2, Milenković 4 (3), Štaleker 5, Karlaš 1, Pikl, Kotar 4, Svečko, Pandev 1, Saleznik, Štumpfl 7 (4), Vovk, Jankovskij 2.
* Sedemmetrovke: Krka 2 (1), Slovenj Gradec 10 (7).
* Izključitve: Krka 6, Slovenj Gradec 4 minute.
* Rdeča kartona: Lavrič (42.), Svečko (56.).