Oblačno Humidity: 81%
16°C

Rokometaši Krke so v 13. krogu lige NLB premagali Koper z 32:25

Krka je po sedmi zmagi v sezoni četrta na lestvici. Novomeščani so bili praktično celo tekmo v prednosti, Primorci so le na trenutke povzročali preglavice tekmecu in se morali na koncu tudi po zaslugi domačega vratarja Jureta Blaževiča sprijazniti s sedmim porazom, po katerem ostajajo na osmem mestu.

Novomeščani so dobro začeli obračun in po polovici prvega polčasa vodili z 8:4, potem ko je zadel Jernej Avsec in goste prisilil k prvi minuti odmora. Ta pa ni posebej zalegla, saj je prednost Krke še narasla, tudi na šest golov, kolikor je znašala tudi ob polčasu.

V uvodu drugega polčasa so Novomeščani pobegnili tudi za devet golov, kar pa jih je malce preveč sprostilo, saj so se Primorci deset minut pred koncem približali na ulovljive tri zadetke razlike. Toda Krka se je hitro zbrala in tekmeca ni spustila bližje.

Domači vratar Jure Blaževič je zbral kar 21 obramb, v njegovi ekipi pa je bil najboljši strelec Marko Nikolić z 10 goli, osem jih je dal Veljko Stanojević. Pri gostih je osemkrat zadel Andraž Makuc.

Rokometaše zdaj čaka premor do začetka februarja.

* Dvorana Marof, gledalcev 160, sodnika: Gorenc, Košir.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško, Avsec 3, Majstorović, Muhič, Rašo 3, Vukić, Stanojević 8, Rašo, Zajc, Nikolić 10 (1), Lavrič, Kukman 2, Matko 2, Horvat 4.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 2 (1), Konjevič 1, Bekrić 1, Moljk, Beganović, Muminović 4, Zugan 3, Sanabor, Makuc 8 (1), Kete 2, Breznikar, Bratkovič 4.
* Sedemmetrovke: Krka 1 (1), Koper 4 (2).
* Izključitve: Krka 4, Koper 8 minut.