12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Rokometaši LL Grosist Slovana so doma premagali Ljubljano s 34:27

Slovan je pred domačimi gledalci vpisal drugo zmago zapovrstjo, sicer pa osmo v sezoni. S 17 točkami ostaja na devetem mestu prvenstvene lestvice. Ljubljana je doživela peti zaporedni poraz in skupno 19. v sezoni. S tremi zmagami in le šestimi osvojenimi točkami se nahaja pri dnu razpredelnici.

Dvoboj je bil v prvem polčasu precej izenačen. Nobena izmed ekip ni naredila večje razlike, večkrat pa so vodili domači rokometaši. Slednji so tudi v končnici prvega dela prišli do prednosti treh golov (16:13), kar so odnesli tudi na glavni odmor.

A če je bil prvi polčas izenačen, je bil drugi povsem obraten. Domači rokometaši so si hitro priigrali nekaj več naskoka, po treh minutah nadaljevanja je bilo +5 pri 19:14. Po desetih minutah drugega dela je bilo že +7, ko je za 25:18 zadel Kenan Pajt. Domačini pa te prednosti do konca niso več zapravili, dvoboj so le še varno pripeljali do konca.

Pri Slovanu je osem golov dosegel Pajt, Tarik Mlivić jih je pristavil pet. Pri Ljubljani sta po pet golov prispevala Jure Lukman in Luka Pernovšek.

V naslednjem krogu bo LL Grosist Slovan gostil Riko Ribnico, Ljubljana pa bo gostovala v Ormožu.

* ŠD Kodeljevo, gledalcev 500, sodnika: Backović, Palačković.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić 1, Novak, Grojzdek, Pajt 8 (1), Varga, Stojnić 1, Pipp 3, Kovačevič 1, Mlivić 5, Perić 4, Pirc 4, Budja 2, Kovačič 2, Grebenc 3.
* Ljubljana: Logar, Mlakar, Gaberc, V. Lukman 2, Vrbinc 1, Jaklič 1, Novak 4, Brulec 1, Nosan, Makivić 2, Kamenicki 1, J. Lukman 5, Pernovšek 5 (3), Gombač 1, Tomšič, Ključanin 4.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 1 (1), Ljubljana 5 (3).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 12, Ljubljana 8 minut.
* Rdeči karton: Stojnić (23.); Nosan (32.).