14°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Rokometaši LL Grosist Slovana so premagali Urbanscape Loko z 32:24

Ljubljančani so prvič v sezoni 2023/24 dosegli tri zmage v nizu. Pred dvomesečno prekinitvijo zaradi januarskega evropskega prvenstva v Nemčiji so decembra ugnali tekmece iz Dobove, v začetku tega meseca iz Slovenj Gradca, danes pa še Škofjeločane. Po četrti zmagi so se po številu točk izenačili z enajstouvrščenimi Škofljičani, "v dobrem" pa imajo še zaostalo tekmo 15. kroga proti novomeški Krki.

Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so odločno začeli obračun na Kodeljevem in v osmi minuti povedli s 5:2. Gorenjce so imeli v oblasti vse do konca dvoboja, v končnici prve polovice tekme so si priigrali do tedaj najvišje vodstvo golov (16:11 in 17:12).

V začetku drugega polčasa so bili še bolj dominantni na igrišču. V 46. minuti so po golu Tarika Mlivića povedli za osem golov (25:17), kljub manjši krizi - Škofjeločani so se jim približali na štiri zadetke (21:25, 22:26 in 23:27) - pa so v končnici znova zaigrali resno in odgovorno ter zanesljivo zmagali.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Pipp z desetimi in Izidor Budja s šestimi goli, Mirko Latković je za škofjeloško dosegel sedem zadetkov.

Ljubljanska zasedba bo zaostalo tekmo 15. kroga proti Krki igrala 21. februarja v Novem mestu. V prihodnjem krogu bo gostila Koper, škofjeloška pa Jeruzalem Ormož. Obe tekmi bosta 24. februarja.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 300, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Pajt 3 (2), Varga, Stojnić 2, Pipp 10, Kovačevič, Mlivić 4, Lipovac, Perić 4, Pirc 1, Budja 6, Nenadić 2, Kovačič.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 1, Dolenc 3 (1), Rudić 3, Latković 7, Mali, Strehar 3, Peternel, A. Jesenko 2 (1), Batagelj 1, Stopar 1, Lokar, M. Jesenko 1, Šilc 1, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 3 (2), Urbanscape Loka 5 (2).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 4, Urbanscape Loka 10 minut.