12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Rokometaši novomeške Krke so doma premagali Riko Ribnico s 30:29

Novomeški rokometaši so v napetem obračunu v končnici pred domačimi gledalci izvlekli 12. zmago v sezoni in tretjo zapovrstjo. Z 28 osvojenimi točkami so utrjeni na četrtem mestu prvenstvene lestvice, dve več imajo od ormoškega Jeruzalema in pet manj od Celja Pivovarne Laško.

Ribničani po današnjem porazu, devetem v sezoni, ostajajo na sedmem mestu na razpredelnici (22 točk). Tudi gostje so po treh zaporednih porazih nato dvakrat zapored zmagali in tekmo pričakali v dobri formi, a se danes ni izšlo po njihovih načrtih.

Domači rokometaši so dvoboj dobro odprli in povedli s 3:0 in 4:1. Počasi so prebudili tudi gostje in v 18. minuti najprej izenačili na 7:7, po golu Uroša Knavsa pa povedli z golom prednosti. Sledil je izenačen dvoboj, nekajkrat so Ribničani imeli po en gol prednosti, tudi na glavni odmor so gostujoči rokometaši odnesli gol prednosti (16:15).

Po odmoru so Ribničani hitro povišali na +3 (18:15). Novomeščani so nato izenačili na 19:19 in v nadaljevanju je bil obračun spet povsem izenačen. Slabih deset minut pred koncem je bilo 24:24, pet minut pred iztekom časa pa 27:27. Z golom Brina Cimermana so Ribničani povedli z dvema goloma prednosti (29:27), a je Krka spet izenačila pri 29:29 z golom Tilna Kukmana.

Domači so nato 20 sekund pred koncem po minuti odmora zadeli za 30:29, natančen je bil Nace Zajc. Še zadnji napad je na voljo imela Ribnica, a jim ta ni prinesel zadetka in napet obračun se je končal z domačo zmago Krke.

Pri Krki je bil s sedmimi goli najuspešnejši Veljko Stanojević, Marko Majstorović jih je pristavil pet. Na drugi strani je Knavs dosegel 12 zadetkov, petkrat je bil uspešen Leon Ljevar.

V naslednjem, 22. krogu bodo Novomeščani gostovali pri Celju Pivovarni Laško, Ribničani pa bodo doma gostili Urbanscape Loko.

* Športna dvorana Marof, gledalcev 163, sodnika: Čretnik in Turnšek.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Majstorović 5 (2), Muhič, L. Rašo 2, Vukić 3, Stanojević 7, D. Rašo 2, Zajc 2, Nikolić 3, Lavrič, Kukman 2, Matko, Horvat 3.
* Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 2, Gorenc, Žagar 4, Pirnat, Ljevar 5, Skol, Zbačnik, Cimerman 4, Đekić, Knavs 12 (2), Nosan 1, Hrastnik 1.
* Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Riko Ribnica 2(2).
* Izključitve: Krka 4, Riko Ribnica 18 minut.