Oblačno Humidity: 89%

Rokometaši novomeške Krke so premagali Ljubljano s 37:15

Dolenjska zasedba je zavoljo obveznosti v evropskem pokalu - v drugem krogu je izločila estonski Viljandi s skupnim izidom 65:48 na dveh tekmah - v današnjem zaostalem dvoboju sedmega kroga državnega prvenstva zanesljivo opravila z novinko na prvoligaški sceni iz Ljubljane.

Po četrti zmagi se je po točkah izenačila s tretjeuvrščenim Celjem (tekma manj), ekipa iz slovenske prestolnice po šestem porazu ostaja na predzadnjem mestu v 14-članski ligi.

Novomeščani so vodili od prve do zadnje minute. Že po dobrih dvajsetih minutah igre so povedli za pet golov (9:4), do odhoda na veliki odmor pa so prednost podvojili (15:5).

V drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, vse je bilo v znamenju Novomeščanov, končni izid zgovorno priča o premoči izbrancev domačega trenerja Mirka Skoka.

Novomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, ljubljanska pa bo gostila Urbanscape Loko.

* Dvorana Marof, gledalcev 84, sodnika: Nahtigal in Knez.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Avsec 1, Majstorović 6, Muhič 3, Vukić 1, Stanojević 5, Zajc 3, Nikolić 7 (1), Lavrič, Kukman 1, Matko 2, Derganc 1, Horvat 6.
* Ljubljana: Kromar, Logar, Lukman 1, Vrbinc, Jaklič 3, Novak, Brulec 3, Nosan, Kamnikar, Makivić, Kamenicki 2, Lukman 1, Pernovšek, Gombač 2, Tomšič 2, Ključanin 1.
* Sedemmetrovke: Krka 1 (1), Ljubljana -.
* Izključitve: Krka 2, Ljubljana 6 minut.