Oblačno Humidity: 84%
17°C

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so doma premagali Ljubljano z 32:31

Ormožani so bili pred današnjim dvobojem nepremagani na zadnjih štirih ligaških tekmah, od tega so tri dobili in eno remizirali, dobro formo pa so prenesli tudi v današnjo tekmo. S 13. zmago v sezoni in 30 osvojenimi točkami so zdaj na četrtem mestu vsaj začasno prehiteli Krko. Za Ljubljano pa je to šesti poraz v nizu, ob le treh zmagah in šestih točkah se nahaja pri dnu lestvice.

Domači rokometaši so danes dokaj hitro prvi prevzeli pobudo in večinoma so bili Ljubljančani tisti, ki so tekmeca lovili. Za štiri gole je Ormož pobegnil okoli 15. minute, ko je za 9:5 iz sedemmetrovke zadel Tadej Sok. Domačini so vmes povedli za pet golov, a so se gostje približali le na gol zaostanka pri 12:13. Vseeno so bili v izdihljajih prvega dela spet bolj zbrani Ormožani in v drugi polčas prenesli prednost štirih golov.

Po dobrih desetih minutah nadaljevanja je prednost domačih rokometašev znašala +6 po novem zadetku Soka (25:19). Toda Ljubljančani se niso še predali in znižali zaostanek na -2 po golu Lana Nosana za 25:27. Ljubljančani so ob koncu dvoboja nato nekajkrat prišli tudi le na gol zaostanka, a so Ormožani, tudi ob krajši prekinitvi zaradi izpada elektrike, zdržali nalet in prišli do novih točk, potem ko je zadnji napad Ljubljane oziroma strel Vida Lukmana zaustavil vratar Filip Ranfl.

Ob njem je bil z 11 goli najbolj zaslužen za zmago Ormoža še Sok, po pet golov sta prispevala Filip Jerenec in Teo Šulek. Pri Ljubljani sta po sedem golov dosegla Jure Lukman in Žarko Makivić.

V naslednjem krogu bodo Ormožani gostovali pri Riko Ribnici, Ljubljana pa bo doma gostila Škofljico.

* ŠD Hardek, gledalcev 450, sodnika: Košir, Gorenc.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda 1, Bogadi, Sok 11 (6), Vincek, Žuran 4, G. Hebar 1, M. Hebar, Šulek 5, Blagotinšek, Pungartnik 1, Krabonja, Kolmančič 4, Jerenec 5.
* Ljubljana: Logar, Mlakar, V. Lukman 4, Vrbinc, Novak 3, Brulec 3 (1), Nosan 2, Kamenicki, J. Lukman 7 (1), Pernovšek 1 (1), Gombač 1, Makivić 7, Tomšič 3 (1), Ključanin.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 7 (6), Ljubljana 7 (4).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Ljubljana 8 minut.
* Rdeči karton: Tomšič (27.).