Oblačno Humidity: 77%
14°C
11°C / 21°C

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so Sviš Ivančno Gorico z 31:29

Ormožani so dosegli četrto zmago v ligi NLB in so trdno na sredini razpredelnice, tako kot osmoljenci današnjega medsebojnega obračuna iz Ivančne Gorice.

Prleki so bili le v uvodnem delu tekme v rezultatskem primanjkljaju, po zaostanku 4:5 pa so naredili delni izid 5:0 in povedli z 9:5.

Od tedaj naprej Dolenjcem, ki so se jim v začetku drugega polčasa približali na gol zaostanka (16:17 in 17:18), niso več pogledali v hrbet. V 48. minuti so si po golu veterana Roka Žurana priigrali najvišjo prednost (25:20), nato pa tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do zmage.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Martin Hebar z desetimi in Teo Šulek s sedmimi goli, pri gostih pa Simon Vidmar s sedmimi in Marko Marojević s šestimi goli.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri Ljubljani, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila Škofljico.

* Dvorana Hardek, gledalcev 715, sodnika: Kavalar in Žitnik.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda 1, Sok, Vincek, Žuran 2, G. Hebar, M. Hebar 10 (2), Šulek 7, Blagotinšek 1, Pungartnik, Krabonja 1, Kolmančič 3, Jerenec 6.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin, Stopar 3, Omahen, Kutnar 2, Pirnat 1, Grum 2, Marojević 6 (3), Sašek, Bradač 3, Korošec, Kompare, Košir 1, Vidmar 7.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 2 (2), Sviš Ivančna Gorica 3 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Sviš Ivančna Gorica 6 minut.